آخرین تحولات بازار اجاره مسکن در پایتخت

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرنگاران : فایل های عرضه شده به بازار اجاره مسکن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی به لحاظ تعداد عرضه نداشته است و برخلاف بازار خرید وفروش مسکن معضل کمبود فایل در این بخش از بازار چندان محسوس نیست.

آخرین تحولات بازار اجاره مسکن در پایتخت

جهت دریافت خدمات در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش تور تایلند ارزان در بعضی از محلات پایتخت، گروهی از متقاضیان خرید آپارتمان با معضل کمبود فایل مناسب برای خرید روبرو شده اند که این مشکل در بازار اجاره کمتر مشاهده می گردد.

بر پایه تحقیقات میدانی صورت گرفته در بازار اجاره مسکن در مقطع زمانی فعلی نشان می دهد شاید یکی از دلایل این موضوع - عدم حس کمبود فایل مسکن اجاره ای برای مستاجران-کاهش مراجعه مستاجران به بازار برای اجاره مسکن نیز باشد. در شرایطی که به دلیل شیوع بیماری کرونا بسیاری از موجران و مستاجران اقدام به تمدید قراردادهای سال قبل خود نموده اند یا دست کم برای مدت چند ماه تا زمان عادی شدن شرایط با یکدیگر توافق چندماهه به عمل آورده اند، طبیعی است که حجم مراجعه به بازار برای اجاره مسکن چه از سمت تقاضای این واحدها وچه از سمت عرضه آن ها کاهش یافته باشد.

همین موضوع یکی از عواملی است که موجب شده است هم اکنون متقاضیان بازار اجاره مانند متقاضیان بازار خرید آپارتمان کمبود فایل را احساس ننمایند. با این حال، در بعضی از فایل ها موجران اقدام به مشخص اجاره بهای بالاتر از عرف بازار و شرایط فعلی نموده اند. واسطه های بازار اجاره با اشاره به کاهش حجم رفت وآمدها به بازار اجاره به مالکان این واحدها توصیه می نمایند اجاره بهای پیشنهادی خود را به سطح معقول برسانند تا بتوانند در مدت زمان کمتری واحد خود را اجاره دهند.ضمن آنکه به دلیل شیوع بیماری کرونا عرضه هر چه سریع تر واحد به بازار و توافق با مستاجر به لحاظ حفظ سلامتی نیز هم به نفع مستاجر و هم به نفع موجر است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 9 خرداد 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1057

به "آخرین تحولات بازار اجاره مسکن در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تحولات بازار اجاره مسکن در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید