آخرین وضعیت پرداخت بدهی بیمه سلامت به داروخانه ها ، حذف دفترچه بیمه در 601 بیمارستان

به گزارش تور تایلند ارزان، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از حذف دفترچه بیمه سلامت در 601 بیمارستان دولتی اطلاع داد و گفت: ورژن دوم این برنامه هم اکنون در 249 بیمارستان در حال انجام بوده و کوشش ها برای حذف کاغذ و دیجیتالی شدن امضاها است.

آخرین وضعیت پرداخت بدهی بیمه سلامت به داروخانه ها ، حذف دفترچه بیمه در 601 بیمارستان

به گزارش تور تایلند ارزان، مهندس طاهر موهبتی در نشستی خبری گفت: سازمان بیمه سلامت در پنج سطح صندوق کارکنان دولت با 700 هزار نفر عضو، شهدا، دانشجویان، طلاب و بهزیستی با یک میلیون و 300 هزار نفر عضو، صندوق روستاییان با 22 میلیون نفر و صندوق بیمه سلامت همگانی با 14 میلیون و 6هزار عضو فعال و غیبرطرفال ارائه خدمات نموده و 85 درصد از بیمه شدگان خدمات رایگان دریافت می نمایند و در صورت مطلوب بودن شرایط، کوشش برای رساندن هزینه سلامت از جیب مردم به 25 درصد است.

وی با بیان این که بیمه سلامت، مطلوب قشر محروم است، گفت: بیمه سلامت برای پوشش خدمات درمانی و بهداشتی طبقات محروم است، اما تمامی 40 میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت، زیر خط فقر نبوده و سازمان نیز دسترسی لازم به اطلاعات مالی افراد تحت پوشش برای حذف بیمه پولدارها ندارد.

وی عنوان نمود: این درحالیست که بر اساس ارقام ارائه گردیده از مرکز آمار کشور، حدود 10.5 درصد از کل جمعیت کشور (حدود شش و نیم میلیون نفر) تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند.

موهبتی در ادامه از کوشش وزارت بهداشت برای حل مشکلات دارویی بیماران خاص در کشور اطلاع داد و گفت: وزارت بهداشت در کوشش است تا مابه التفاوت خوبی برای تهیه این داروها داده گردد تا بیماران مشکل دیگری جز رنج بیماری نداشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از حذف دفترچه بیمه سلامت در 601 بیمارستان دولتی اطلاع داد و عنوان نمود: ورژن دوم این برنامه هم اکنون در 249 بیمارستان در حال انجام بوده و کوشش ها برای حذف کاغذ و دیجیتالی شدن امضاها است.

وی در ادامه در واکنش به سوال یکی از تور تایلند ارزان مبنی بر ادعای شکست طرح تحول سلامت از سوی یکی از نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: بنده تا کنون این ادعا را به طور مستقیم از ایشان نشنیده ام، در طرح تحول سلامت به دنبال کاهش 29 درصدی پرداخت هزینه از سوی مردم بودیم، افزایش تعداد تخت های بیمارستانی، بهبود فضای بیمارستان، هتلینگ و مقاوم سازی، جبران کمبود دارو و افزایش سطح دسترسی و عدالت در حوزه خدمات بهداشتی درمانی از مزایای اجرای طرح تحول سلامت بوده و با وجود برخی مشکلات در این طرح، نباید از این خوشحال شویم که کسی می گوید طرح تحول شکست خورده است.

موهبتی در ادامه با اشاره به برنامه ها و اقدامات سازمان بیمه سلامت در راستای طرح تحول سلامت اظهار کرد: استقرار سازمان الکترونیک (رسیدگی به اسناد پزشکی در کشور)، طراحی سامانه کنترل خدمات تصویربرداری برای اولین بار، برطرف همپوشانی با سازمان بیمه تامین اجتماعی، مدیریت منابع و مصارف و اجرای راهنماهای بالینی از جمله اقدامات سازمان بیمه سلامت در راستای طرح تحول بوده است.

وی در سرانجام با اشاره به پرداخت های سازمان بیمه سلامت گفت: زمانی که سازمان را تحویل گرفتیم، بدهی به دانشگاه ها 12 تا 14 ماه و بدهی به بخش خصوصی 11 ماه بود که اکنون به حداکثر شش ماه رسیده و در حوزه داروخانه ها نیز به روز هستیم. در مجموع می توان گفت پرداخت هایمان از ابتدای سال 97 به روزتر گردیده است، بدهی آذربایجان شرقی نیز 156 میلیارد تومان بود.

وحید مجیدی، مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی نیز در این نشست با بیان این که نزدیک به 54 درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: این تعداد شامل جمعیتی بالغ بر دو میلیون و 200 هزار نفر بوده و با حدود سه هزار موسسه (حدود 90 درصد موسسات) طرف قرارداد هستیم و 66 دفتر پیشخوان خدمات بیمه در سطح استان ارائه خدمات می نمایند.

وی با اشاره به تراز کلی استان گفت: 8 هزار و 800 میلیارد ریال به موسسات مختلف پرداخت گردیده است.

وی از کلنگ زنی شش پروژه در سال گذشته در شهرستان های ملکان، عجب شیر، چهاراویماق، کلیبر، سراب خدافرین اطلاع داد و اضافه نمود: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون تومان کلنگ زنی و افتتاح گردیده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 108

به "آخرین وضعیت پرداخت بدهی بیمه سلامت به داروخانه ها ، حذف دفترچه بیمه در 601 بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت پرداخت بدهی بیمه سلامت به داروخانه ها ، حذف دفترچه بیمه در 601 بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید