شروع چهارمین لیگ بازی های رایانه ای از فردا

به گزارش تور تایلند ارزان، چهارمین لیگ بازی های رایانه ای ایران از روز 6 شهریور ماه شروع می گردد و تا 16 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

شروع چهارمین لیگ بازی های رایانه ای از فردا

به گزارش تور تایلند ارزان، با توجه به اینکه نزدیک به 35 درصد جامعه گیمر ایران را بانوان تشکیل داده اند. از این رو به گفته دست اندرکاران در چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای شرایط به گونه ای فراهم گردیده تا بانوان بتوانند برخلاف دوره های گذشته در تمام رشته ها شرکت نموده و شانس خود را برای قهرمانی در تمام بازی ها آزمایش نمایند.

بنا بر اعلام، سال گذشته نزدیک به 7000 نفر شرکت نماینده در سومین لیگ بازی های رایانه ای حضور داشتند که 10 درصد آن ها را بانوان تشکیل داده بودند. حضور بانوان در مسابقات سال گذشته باعث شکسته شدن رکورد حضور شرکت نمایندگان در لیگ بازی های رایانه ای شد.

بر اساس این گزارش خانواده ها همانند سال های گذشته می توانند مسابقات چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران را از نزدیک مشاهده نمایند و شرکت نمایندگان می توانند با اعضای خانواده از نزدیک شاهد برگزاری رقابت های مختلف باشند. همچنین هیچ محدودیت سنی برای شرکت در این رویداد در نظر گرفته نگردیده و تمام گروه های سنی چه دختر و چه پسر از امکان ثبت نام در این رویداد برخوردار بودند. حضور بانوان در چهارمین لیگ بازی های رایانه ای ایران می تواند نقش زنان در حوزه بازی را نیز پررنگ تر از قبل کند.

هر روز به علاقه مندان حوزه ورزش های الکترونیکی در جهان افزوده می گردد و حتی انتظار می رود که درآمد به دست آمده از بازی های الکترونیکی تا سال 2020 به پنج میلیارد دلار برسد. به همین دلیل کشورها به برگزاری مسابقات مختلف در حوزه ورزش های الکترونیکی اهمیت بالایی می دهند. در چند سال گذشته حضور زنان در حوزه بازی های رایانه ای و حوزه بازی های الکترونیکی باعث گردیده صنعت بازی های رایانه ای یک صنعت مردانه محسوب نگردد و در برخی کشورها آمار بازیکنان زن و مردم تقریبا یکسان است.

براساس اطلاعات منتشر گردیده در گزارش نمای باز سال 1396 بنیاد ملی بازی های رایانه ای نزدیک به 15 درصد خریداران بازی در کشور را بانوان تشکیل می دهند. حضور خانواده ها در چنین رویدادهایی باعث تغییر نگاه جامعه به حوزه بازی های رایانه ای خواهد شد و حتی می توان امیدوار بود که ارتباط بیشتر خانواده ها با بازی های رایانه ای باعث گردیده و حضور بانوان در روند فراوری بازی پررنگ تر از گذشته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 106

به "شروع چهارمین لیگ بازی های رایانه ای از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع چهارمین لیگ بازی های رایانه ای از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید