آمادگی ترامپ برای انتشار مکالمه جنجالی اش با زلنسکی

به گزارش تور تایلند ارزان، رئیس جمهور امریکا حاضر است در پاسخ به اتهامات مخالفان خود، متن کامل مکالمه تلفنی اش را با ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی اش رسانه ای کند.

آمادگی ترامپ برای انتشار مکالمه جنجالی اش با زلنسکی

وی در مصاحبه با واشنگتن اگزماینر که عصر جمعه منتشر شد با دفاع از مکالمه تلفنی خود با زلنسکی و اعلام فشارهای سیاسی رقبا علیه خود به بهانه این مکالمه گفت، برای روشن شدن حقیقت حاضر است در یک برنامه زنده تلویزیونی حاضر شده و متن کامل مصاحبهی تلفنی اش را بخواند.

ترامپ با بیان این که کار اشتباهی انجام نداده، اتهام وارده به خود از سو دموکرات ها را بسیار ناچیزتر از اتهاماتی دانست که پیشتر علیه اسلافش مانند بیل کلینتون، ریچارد نیکسون و اندرو جانسون مطرح شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین اظهارات تیم موریسون مقام پیشین کاخ سفید را که گفته بود در مکالمه مزبور موضوع نگران کننده ای مطرح نشده است، ستود.

مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن دمکرات ها هستند روز پنجشنبه 9 مهر به طور رسمی به تحقیقات علنی برای استیضاح دونالد ترامپ رای مثبت داد.

پیشتر آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از برنامه دموکرات ها برای تحقیقات علنی از شاهدان خبر داده و گفته بود که قطعنامه منتشر شده برای موثر ساختن این پروتکل است.

بر این اساس موافقت نمایندگان مجلس تاکیدی است بر ادامه تحقیقات و علاوه بر این می تواند با اعمال قوانین و ضوابطی پایه گذار فراخوان های بیشتر مقام ها به کنگره بوده و طرح اتهام های رسمی یا اعمال قوانینی را که بر پایه آن ها استیضاح ممکن می شود، محتمل می سازد.

یک افشاگر که نام وی منتشر نشده، اخیراً فاش کرد که ترامپ تابستان امسال در تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا درباره عملکرد مالی هانتر بایدن پسر جو بایدن تحقیق کند.

هانتر بایدن تا چند ماه پیش برای یک شرکت نفت و گاز در اوکراین کار می کرد.

گفته می شود ترامپ از طرح این درخواست ضربه زدن به جو بایدن بوده که رقیب اصلی وی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا به شمار می آید. این تماس تلفنی، روند تحقیق در مورد استیضاح ترامپ را کلید زد.

تا کنون شمار زیادی از مقام های فعلی و سابق دولتی از جمله وزرای دفاع و خارجه آمریکا برای ادای شهادت در این باره به کنگره دعوت شده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 696

به "آمادگی ترامپ برای انتشار مکالمه جنجالی اش با زلنسکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ترامپ برای انتشار مکالمه جنجالی اش با زلنسکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید