آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای تولید ماهیانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا از 40 روز دیگر، ثبت نام 36 هزار داوطلب ، اولین تزریق تا سه روز آینده

به گزارش تور تایلند ارزان، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از آمادگی این ستاد برای تولید 12 میلیون دوز واکسن ظرف 6 ماه پس از تأیید نهایی آن خبر داد.

آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای تولید ماهیانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا از 40 روز دیگر، ثبت نام 36 هزار داوطلب ، اولین تزریق تا سه روز آینده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از آمادگی این ستاد برای تولید 12 میلیون دوز واکسن ظرف 6 ماه پس از تأیید نهایی آن خبر داد.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام صبح امروز درجریان بازدید از محل آماده شده برای تولید واکسن ایرانی کرونا گفت: دراین شهرک یک مرکز جامع تولید انواع واکسن را راه اندازی خواهیم کرد که آمادگی تولید 90 درصد واکسن های کشور در آن وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به مراحل تست انسانی واکسن کرونا گفت: علیرغم تبلیغات سو شبکه های معاند و رسانه های ضدانقلاب تا امروز 60 هزار نفر برای داوطلبی تزریق واکسن با سامانه 4030 تماس گرفته اند و 36 هزار نفر پس از اطلاع از شرایط لازم، ثبت نام خود را قطعی کرده اند، اگرچه ما بیشتر از 56 نفر را نمیتوانیم بپذیریم.

مخبر افزود: این 56 نفر از یک منطقه یا یک جنس و سن هم نخواهند بود و به صورت متنوع و پراکنده انتخاب خواهند شد و تزریق هم به صورت یکجا و همزمان نخواهد بود و در یک دوره زمانی تزریق انجام خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص آغاز تست انسانی گفت: ظرف دو سه روز آینده اولین تزریق انجام خواهد شد، جان انسان ها برای ما اولویت اول است و کار پیچیده و حساسی است ولذا بسیار سخت گیرانه تر از استاندارد های سازمان بهداشت جهانی تمام ملاحظات و نکات را رعایت میکنیم و هیچ اصراری برای جلوافتادن هیچ فرایندی نداریم.

وی اعلام کرد: واکسن ایرانی کرونا، هیچ چیزی کمتر از واکسن های ساخته شده در سایر نقاط جهان ندارد و تقریبا واکسن تولیدی توسط دانشمندان ستاد کمترین عوارض را خواهد داشت.

مخبر با اشاره به توان تولید واکسن در این مجموعه گفت: ظرف 40 روز آینده به ظرفیت تولید ماهیانه 1.5 میلیون دوز خواهیم رسید و از 6 ماه دیگر این ظرفیت به ماهیانه 12 میلیون دوز خواهد رسید و پس از تأمین نیاز کشور، قادر خواهیم بود که واکسن را به خارج از کشور هم صادر کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1556

به "آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای تولید ماهیانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا از 40 روز دیگر، ثبت نام 36 هزار داوطلب ، اولین تزریق تا سه روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای تولید ماهیانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا از 40 روز دیگر، ثبت نام 36 هزار داوطلب ، اولین تزریق تا سه روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید