آیا استفاده از دو ماسک در مبتلا نشدن به کرونا موثر است؟

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد؛ استفاده از ماسک پزشکی در زیر یک ماسک پارچه ای جریان قطرات تنفسی از بینی و دهان را به اندازه قابل توجهی کاهش می دهد و به این ترتیب خطر گسترش کرونا محدود می گردد.

آیا استفاده از دو ماسک در مبتلا نشدن به کرونا موثر است؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، داده ها نشان می دهد که به اصطلاح استفاده از دو ماسک بر روی بینی و دهان - کارایی فیلتراسیون - یا جلوگیری از انتشار ذرات تنفسی- را تا 81 درصد بهبود می بخشد.

محققان گفتند: این تجزیه و تحلیل بر استفاده هم زمان از ماسک های پارچه ای موجود در بازار که معمولا در درجه پزشکی نیستند، با ماسک های یک بار مصرف که در محیط های بهداشتی استفاده می گردد، متمرکز بود.

این محققان افزودند: این ترکیب به طور کلی ناحیه ای میان بینی تا زیر دهان را تقریبا بطور کامل مسدود می نماید و انتشار قطرات تنفسی را که موجب گسترش ویروس کرونا می گردد، محدود می سازد.

امیلی سیکبرت-بنت استادیار بیماری های عفونی در دانشگاه کارولینای شمالی-چپل هیل که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت، گفت: این مطالعه به ما نشان داد که استفاده از دو ماسک به دلیل تقویت عملکرد فیلتراسیون در جلوگیری از انتشار قطرات تنفسی، بسیار موثر است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا از اوایل فوریه (بهمن 99)، زمانی که موارد ابتلا به کووید-19 در بسیاری از مناطق این کشور در حال افزایش بود، توصیه استفاده از دو ماسک را شروع کرد.

این سازمان در آن موقع اظهار داشت که پوشیدن دو ماسک روی بینی و دهان تا 95 درصد در برابر گسترش این ویروس محافظت می نماید و می تواند به مهار این همه گیری تا رسیدن به ایمنی جمعیت ناشی از واکسن یاری کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1742

به "آیا استفاده از دو ماسک در مبتلا نشدن به کرونا موثر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا استفاده از دو ماسک در مبتلا نشدن به کرونا موثر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید