اتاق پذیرایی را به بهترین شکل چیدمان کنید

به گزارش تور تایلند ارزان، مهم ترین بخش در دکور هر خانه ای اتاق پذیرایی است. افراد بیشترین وقت خود را در این اتاق سپری می کنند.

اتاق پذیرایی را به بهترین شکل چیدمان کنید

اتاق پذیرایی جزو اصلی ترین فضاها در هر خانه ای است که چیدمان آن باید به زیبایی هر چه تمام تر انجام شود. عوامل زیادی در چیدمان زیبای پذیرایی نقش دارند. در این مطلب از خبرنگاران به بیان انواع چیدمان در اتاق پذیرایی می پردازیم.

چیدمان پذیرایی مستطیلی

یکی از رایج ترین شکل ها برای اتاق پذیرایی شکل مستطیلی است. درچیدمان این فضا به میزان عرض آن توجه داشته باشید و نوع مبلمان خود را با توجه به آن تعیین کنید تا چیدمان زیبایی درآن داشته باشید.

چیدمان پذیرایی مستطیل باریک

زمانی که اتاق مستطیلی شما باریک است آن را به دو قسمت تقسیم کنید. در یک بخش مبلمان پذیرایی خود بچینید . در بخش دیگر میز غذاخوری یا ست مبلمان نشیمن را قرار دهید. در انتخاب مبلمان به عرض پذیرایی هم توجه کنید.

چیدمان پذیرایی مستطیل کوچک

زمانی که اتاق پذیرایی شما کوچک است کمی بیشتر در چیدمان آن دقت کنید. بهتر است از مبلمان 5 نفره و در صورت امکان 7 نفره استفاده کنید. هرگز مبلمان 9 نفره در اتاق پذیرایی قرار ندهید چراکه فضای شما را بسته و شلوغ می کند. برای اینکه چیدمان زیباتری را در خانه خود داشته باشید به مطلب چگونه منزل خود را گران قیمت جلوه دهیم؟ سر بزنید.

چیدمان پذیرایی مربع

یکی از نکات مهم در چیدمان پذیرایی مربعی شکل این است که فاصله بین مبلمان با دیوار را رعایت کنید.

  • در چیدمان پذیرایی مربع شکل بهتر است بدانید که خیالتان بابت نورپردازی پذیرایی راحت است و پنجره می­تواند به عنوان نقطه عطفی برای چیدمان مبلمان باشد.
  • اگر پذیرایی مربع شکل شما فاقد پنجره است بهتر است از عناصری استفاده کنید که نور فضا را بیشتر کرده و پذیرایی را بزرگ تر جلوه می دهند. برای این کار می ­توانید از رنگ های روشن و آینه در چیدمان پذیرایی استفاده کنید.

چیدمان پذیرایی ال شکل

یکی از انواع چیدمان در اتاق پذیرایی چیدمان پذیرایی ال شکل است. اگر پذیرایی شما ال شکل است بدانید که بهترین چیدمان را در آن می توانید داشته باشید. در این حالت شما به راحتی می توانید فضای بین نشیمن و اتاق پذیرایی یا فضای بین پذیرایی و غذاخوری را تفکیک کنید. در این نوع چیدمان اگر فضای کافی وجود داشته باشد شما به راحتی می توانید دو دست مبل در آن قرار دهید.

چیدمان پذیرایی به سبک مدرن

اگر می خواهید اتاق پذیرایی را به روش مدرن چیدمان کنید به سراغ رنگ های خنثی بروید. در کنار این رنگ های خنثی از پرده های شیک و مدرن استفاده کرده و جذابین فضا را دوچندان کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب زیباسازی دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2214

به "اتاق پذیرایی را به بهترین شکل چیدمان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق پذیرایی را به بهترین شکل چیدمان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید