ادعای ترکیه درباره حضور پ ک ک در خاک ایران

به گزارش تور تایلند ارزان، سردار پاکپور با رد ادعای یک مقام ترکیه ای مبنی بر حضور عناصر پ ک ک در خاک جمهوری اسلامی ایران گفت: سپاه با اقتدار، عزت و اشراف دقیق و همه جانبه، امنیت و تسلط لازم را در مرز ها ایجاد نموده است.

ادعای ترکیه درباره حضور پ ک ک در خاک ایران

به گزارش تسنیم، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه بازدید از پایگاه های عملیاتی شمالغرب کشور، در واکنش به ادعای یک مقام ترکیه مبنی بر حضور عناصر پ ک ک در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد: این ادعا راغیرمسئولانه و بی اساس دانسته و آن را تکذیب می کنیم.

وی با اشاره به شرایط مرز ها دو کشور اضافه نمود:در مرز های مشترک جمهوری اسلامی ایران و ترکیه تعاملات بسیار خوب و مفیدی بین نیرو های مسلح دو کشور وجود دارد؛ لذا انتظار می رود مقامات کشور دوست و همسایه ترکیه، قبل از هرگونه اظهار نظر رسانه ای پیرامون رخداد های مرزی، پس از حصول اطمینان از صحت واقعه، از کانال های رسمی با جمهوری اسلامی ایران ارتباط برقرار نموده و برابر ساز و کار های پیش بینی شده این گونه مسائل را دنبال کنند.

سردار پاکپور گفت: نیروی زمینی سپاه بر اساس ماموریت خود بعنوان مسوول امنیت شمال غرب کشور، با نیرو های تحت کنترل اعم از مرزبانی و واحد های عملیات نیروی زمینی سپاه، با اقتدار و آمادگی کامل در مرز حضور فعال داشته و با اشراف دقیق و مستمر بر منطقه، تسلط لازم مرزی را ایجاد نموده است.

وی با تاکید بر اینکه حضور عناصر تروریستی در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران از خطوط قرمز ما است، توضیح داد: در عین حال این موضوع برای ما قابل درک است که عملیات های اخیر گروهک ها در داخل خاک ترکیه موجب ایجاد فشار بر روی مسئولین ترکیه شده و آن ها را مجبور به طرح چنین ادعایی نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 19 شهریور 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1258

به "ادعای ترکیه درباره حضور پ ک ک در خاک ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای ترکیه درباره حضور پ ک ک در خاک ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید