ارزیابی سلامت روان با اپلیکیشن

به گزارش تور تایلند ارزان، یک برنامه(اپلیکیشن) جدید سلامت روان کاربران را با مطالعه میزان استفاده آنها از تلفن همراه خود ارزیابی می کند که هر چند که می تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد، اما نگرانی هایی را درباره نقض حریم خصوصی کاربران برانگیخته است.

ارزیابی سلامت روان با اپلیکیشن

گوشی هوشمند موجود در دست شما ممکن است کلید سنجش سلامت روان شما باشد.

محققان دانشگاه دالهوسی(Dalhousie) یک برنامه موبایل موسوم به PROSIT را ایجاد کرده اند که می تواند شرایطی مانند اضطراب یا افسردگی را براساس نحوه استفاده کاربر از تلفن همراه خود تشخیص دهد.

این کار از طریق ویژگی هایی مانند میزان ورزش، خواب، فراوانی تماس، تاریخچه پیام ها و سلیقه موسیقیایی و دیگر داده های ظریف مثل سرعت و نیروی تایپ کاربر که می تواند شرایط عاطفی کاربر را نشان دهد، انجام می شود که به راحتی قابل ردیابی هستند.

در این برنامه همچنین از کاربران خواسته می شود یک کلیپ صوتی 90 ثانیه ای ضبط کنند و هیجان انگیزترین بخش هفته خود را توصیف کنند و احساسات خود را در یک مقیاس پنج نقطه ای گزارش دهند.

در حال حاضر 300 نفر در حال آزمایش برنامه PROSIT هستند که تقریبا نیمی از آنها بیمار هستند.

دانشمندان به خوبی از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی افراد در ردیابی بسکمک از کارهایی که به صورت آنلاین انجام می شود، آگاه هستند. استفاده از این برنامه نیاز به امضای فرم رضایت نامه دارد و داده ها در یک مکان امن ذخیره می شوند.

با این وجود برنامه هایی مانند این می توانند برای ارزیابی سلامت روان مردم مفید باشند. در حالی که PROSIT تصویر کاملی از سلامت ذهنی یک فرد ارائه نمی دهد، اما می تواند به روانشناسان کمک کند تا پیشرفت بیماران خود را در خارج از جلسات مشاوره و درمان به خصوص در طول شیوع بیماری همه گیر کووید-19 که بیماران فقط می توانند تماس های تلفنی دوره ای با روانشناسان خود داشته باشند، ارزیابی کنند.

به گفته سازندگان این برنامه، PROSIT می تواند برای بیمارانی که با استفاده از این برنامه موافقت می کنند منجر به درمان های هدفمند و مؤثرتر شود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1265

به "ارزیابی سلامت روان با اپلیکیشن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی سلامت روان با اپلیکیشن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید