اعلام محدود شدن سفر حتی در نوروز

به گزارش تور تایلند ارزان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، محدود شدن سفر حتی در نوروز صورت می گیرد که این به معنای تعطیلی کامل سفر نیست.

اعلام محدود شدن سفر حتی در نوروز

داستان چیست؟

کمیته عالی نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی مدیریت کرونا در جلسه ای که با مسئولیت معاونت بهداشت وزارت بهداشت تشکیل شد و نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در آن حضور داشت، مصوب کرد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری سایر ارگان ها و سازمان های ذیربط مدیریت اطلاع رسانی و نظارت مناسب سفرها را به خصوص در ایام فاطمیه، عید نوروز و سایر مناسبت ها و تعطیلات پیش رو به عهده گیرد و از تبلیغات و مشوق های افزایش سفر نظیر بلیت و تورهای تخفیف دار و امثال آن جلوگیری شود.

همچنین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدامات لازم برای اتصال به سامانه ماسک وزارت بهداشت برای ممانعت از ورود افراد مبتلا به بیماری کووید- 19 به مناطق اقامتی و گردشگری را انجام دهد.

وزارت راه و شهرسازی نیز باید نظارت لازم بر ظرفیت مسافرگیری اتوبوس های بین شهری مطابق پروتکل های وزارت بهداشت را داشته باشد و تدابیر لازم برای ایجاد تهویه مناسب در اتوبوس ها را اتخاذ کند. همچنین مقرر شد وزارت راه و شهرسازی علاوه بر کنترل سلامت مسافران از نظر ابتلا به بیماری کووید- 19 هنگام صدور بلیت، هنگام سوار شدن مسافران نیز سلامت آنان را به صورت الکترونیکی کنترل کند.

این مصوبه درحالی صادر شد که تا قبل از این، پیش بینی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر بهبود شرایط سفرهای داخلی و کسب وکارهای گردشگری در تعطیلات نوروز بود.

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره شرایط سفر با وجود این مصوبه گفت: سفر تعطیل نیست و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال انجام است.

از ابتدای آذر با تشدید ویروس کرونا، سفرهای بین شهری با خودرو شخصی ممنوع و مشمول جریمه مالی شده است. ستاد مدیریت کرونا نیز سفر افراد مبتلا به کرونا را با وسایل نقلیه عمومی ممنوع کرده است. این محدودیت ها همچنان تمدید شده و برقرار است. درحال حاضر محدودیتی برای سفر با وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس، قطار، هواپیما و کشتی وجود ندارد، هرچند این وسایل نقلیه باید با 60 درصد ظرفیت خود، مسافر بپذیرند و به افراد مبتلا به ویروس کرونا نیز خدمات سفر ندهند.

منبع: همگردی
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1550

به "اعلام محدود شدن سفر حتی در نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام محدود شدن سفر حتی در نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید