انتقاد صربستان از رأی پارلمان کوزوو مبنی بر تشکیل ارتش

نخست وزیر صربستان گفت تشکیل ارتش کوزوو برخلاف کوشش ها برای ایجاد ثبات در منطقه بی ثبات بالکان است.

انتقاد صربستان از رأی پارلمان کوزوو مبنی بر تشکیل ارتش

به گزارش به نقل از یورونیوز، آنا برنابیک - نخست وزیر صربستان - گفت تشکیل ارتش کوزوو برخلاف کوشش ها برای ایجاد ثبات در منطقه بی ثبات بالکان است.

برنابیک امروز جمعه در اظهاراتی پس از تصمیم پارلمان کوزوو مبنی بر تشکیل ارتش گفت تشکیل چنین ارتشی برخلاف کوشش ها برای ایجاد ثبات در منطقه بی ثبات بالکان است.

پارلمان کوزوو روز جمعه به اجماع قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن نیروی امنیتی کوزوو متشکل از 4000 نیرو به شکل یک ارتش درآید.

برنابیک گفت: امروز روز سختی برای من است. امروز روزی نیست که به همکاری و ثبات منطقه یاری کند. صربستان کوشش خواهد نمود همچنان در مسیر صلح و ثبات، مسیر شکوفایی خود نه تنها برای شهروندان صربستان بلکه برای همه شهروندان منطقه ادامه دهد. من به شدت و صادقانه معتقدم بدون یک منطقه با ثبات، صربستان باثباتی هم وجود نخواهد داشت و هیچ کشوری در منطقه ثبات نخواهد داشت. بهتر است اکنون بنشینیم و در مورد این صحبت کنیم که چگونه می توان یک آینده متفاوت ایجاد کرد نه اینکه موانع برپا کرد و مانع اطلاع رسانی به مردم به وسیله زبان بومی خود شد.

صربستان نگران است که هدف اصلی این اقدام پاکسازی قومی منطقه شمال کوزوو باشد، منطقه ای که اکثریت ساکنان آن صرب هستند. کوزوو این ادعا را به شدت رد می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انتقاد صربستان از رأی پارلمان کوزوو مبنی بر تشکیل ارتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد صربستان از رأی پارلمان کوزوو مبنی بر تشکیل ارتش"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید