انگلیس به حملات ارتش یمن علیه تاسیسات نفتی عربستان واکنش نشان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دولت انگلیس به حمله پهپادی نیروهای ارتش یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی واکنش نشان داد.

انگلیس به حملات ارتش یمن علیه تاسیسات نفتی عربستان واکنش نشان داد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

در این ارتباط، یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت: انگلیس حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان را محکوم می نماید.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس همچنین اضافه نمود: تهدید علیه مناطق غیر نظامی و زیرساخت های تجاری اقدامی خطرناک، تحریک آمیز و کاملا غیرقابل قبول است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه انگلیس، تشدید تنش در منطقه کوشش های سازمان ملل متحد برای سرانجام دادن به درگیری در یمن را با مشکل روبرو خواهد نمود.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در سرانجام اظهارات خود، خواهان توقف حملات ارتش یمن به عربستان شد و گفت: لندن همچنان متعهد به حمایت از امنیت عربستان سعودی و دستیابی به راهکار سیاسی برای سرانجام دادن به درگیری ویرانگر در یمن است.

واکنش انگلیس پس از آن مطرح شده که ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه نبرد خود با متجاوزان سعودی پیروز شدند یک عملیات پهپادی پیروزیت آمیز را علیه شرکت نفتی آرامکو عربستان در شرق این کشور انجام دهند.

در همین ارتباط، وزارت کشور عربستان با تائید این حمله گفت: بامداد امروز دو آتش سوزی در دو مرکز فراوری نفت شرکت آرامکو در استان بقیق و هجره خریص به وقوع پیوست و این دو آتش سوزی در نتیجه هدف قرار دریافت شرکت آرامکو از طریق پهپاد رخ داده است.

همچنین یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن چند ساعت پس از این حملات ضمن تائید بزرگترین حمله به تاسیسات نفتی در دورترین نقطه شرقی عربستان، از ادامه این حملات در صورت تداوم جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1398 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 450

به "انگلیس به حملات ارتش یمن علیه تاسیسات نفتی عربستان واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس به حملات ارتش یمن علیه تاسیسات نفتی عربستان واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید