این زن قرار است معاون بایدن گردد

به گزارش تور تایلند ارزان، ایرنا نوشت: با نزدیک شدن به زمان اعلام تصمیم جو بایدن نامزد احتمالی دموکرات ها در انتخابات 2020 برای معرفی معاون خود، احتمال گزینش کامالا هریس به عنوان معتمد و متحد قدیمی او قوت گرفته است.

این زن قرار است معاون بایدن گردد

تارنمای آمریکایی هیل تصمیم بایدن برای معرفی معاون خود را مهم و راهبردی توصیف کرد و نوشت: این تصمیم تبعات قابل توجهی برای کمپین انتخاباتی بایدن و نیز ریاست جمهوری اش در صورت پیروزی و ورود به کاخ سفید خواهد داشت.

تا به امروز 6 زن رقبای اصلی پست معاونت بایدن هستند که هریک از آنها با توجه به گروه های جمعیتی که نمایندگی آنها را برعهده دارند و نیز حمایت شان از دولت احتمالی بایدن امتیازات خاص خود را دارند.

اما کامالا هریس سناتور دموکرات از ایالات کالیفرنیا همچنان گزینه محبوبی است که ممکن است در نهایت تایید گردد. او معتمد و متحد قدیمی بایدن است و انتخاب او با توجه به رقابتش در کارزار انتخاباتی دموکرات ها و نامزد رقیب بایدن در انتخابات مقدماتی دموکرات ها و حضورش در کنگره به عنوان یک دموکرات مفهوم بیشتری دارد.

هیل به نقل از منبع نزدیک به بایدن که نامش فاش نشده نوشت: من فکر می کنم انتخاب هریس ریسک کمتری دارد و او به دلیل روابطی که در کنگره دارد می تواند به بایدن در صورت پیروزی در انتخابات یاری کند.

منبع مذکور اضافه نمود: من فکر می کنم که هریس به شیوه های زیادی می تواند به بایدن یاری کند همان طوری که به باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین دموکرات آمریکا نیز یاری کرد.

جوئل پاین استراتژیست دموکرات نیز انتخاب هریس را گزینه ای با ریسک کمتر توصیف نموده زیرا وی محبوب بسیاری از گروه های دموکرات است.

با این حال بعضی از دموکرات ها همچنان به فشارهای خود برای معرفی دیگر نامزدها از جمله الیزابت وارن سناتور دموکرات از ماساچوست ادامه می دهند که محبوب دموکرات های ترقی خواه است.

در عین حال بایدن به تازگی دیداری با گرچن وایتمر فرماندار میشیگان داشت و بار دیگر درباره احتمال گزینش او ابراز تمایل کرد و بر اهمیت میشیگان به عنوان یکی از ایالت های تاثیرگذار در انتخابات تاکید نمود.

اما درباره انتخاب بعضی دیگر از نامزدهای معاونت بایدن پرسش هایی مطرح است از جمله این افراد سوزان رایس مشاور سابق امنیت ملی آمریکا است که بایدن همکاری نزدیکی با او در دولت اوباما داشته است. کارن باس عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کالیفرنیا نیز که روابطی قوی در کپیتال هیل دارد مورد تایید رهبری این مجلس از جمله نانسی پلوسی است.

چندین منبع مختلف گفته اند که سوزان رایس در بین کسانی که در دولت اوباما همکاری نموده اند محبوبیت بیشتری دارد.

اما رایس تهدیدی نیز برای بایدن محسوب می گردد به ویژه این که ترامپ و جمهوریخواهان آماده اند با انتخاب او بایدن را به جنجال مربوط به حمله سال 2012 به کنسولگری واشنگتن در بنغازی ربط دهند؛ موضوعی که در رقابت های انتخاباتی سال 2016 نیز علیه هیلاری کلینتون نامزد وقت دموکرات ها مطرح شد.

هیل نوشت: در هر صورت بایدن هر نامزدی را که انتخاب کند وی رقیب او در انتخابات سال 2024 خواهد بود زیرا بایدن که اکنون 77 ساله است نخواهد توانست بیشتر از یک دوره رئیس جمهوری باشد.

هریس 55 ساله به ویژه رقیبی برای کاخ سفید در آمریکا قلمداد می گردد هر چند که کوشش هایش برای رقابت ریاست جمهوری در سال گذشته موفقیتی به دنبال نداشت و این موضوع بعضی از متحدان بایدن را نگران نموده است.

بعضی از دموکرات ها می گویند الیزابت وارن گزینه بهتری خواهد بود زیرا می تواند صندلی محکم تری داشته باشد. به نظر می رسد او بیشتر از این که حامی بایدن باشد با ترامپ ضدیت دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای گزینش پنجاه و نهمین رئیس جمهوری این کشور و معاون او سوم نوامبر 2020 برابر با 13 آبان 99 برگزار خواهد شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1306

به "این زن قرار است معاون بایدن گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این زن قرار است معاون بایدن گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید