با اختلال یا بی اختلال ، 90 دیگر اولین انتخاب مردم نیست

با همه این شائبه هایی که در رأی گیری به وجود آمده است، باید این واقعیت را هم بپذیریم که 90 دیگر انتخاب اول مردم نیست.

با اختلال یا بی اختلال ، 90 دیگر اولین انتخاب مردم نیست

با اختلال یا بی اختلال ، 90 دیگر اولین انتخاب مردم نیست

سقوط برنامه تلویزیونی 90 به رتبه دوم نظرسنجی جشنواره تلویزیونی جام جم، و رتبه اول برنامه برنده باش محمدرضا گلزار، علی رغم فاصله کمی که بین آرای ثبت شده بین این دو برنامه بود، نشان از افت یکی از پرمخاطب ترین برنامه های ورزشی در تلویزیون داشت.

محمدرضا گلزار توانسته در مدت زمانی کوتاه با برنامه کپی شده برنده باش از نسخه های خارجی، مخاطب زیادی جذب کند و در این شکی نیست اما مشکل اصلی زمانی به وجود آمد که پیامک هایی برای رأی دهندگان ارسال می شد مبنی بر اینکه رأی شما به برنامه برنده باش ثبت شده است. در حالی که افراد آرای خود را به برنامه ها یا بخش های دیگری اختصاص داده بودند.

بروز این اختلال در سامانه پیامکی، باعث شد که رای گیری بخش مردمی جشنواره متوقف گردد. مسعود احمدی افزادی دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم با اشاره به اختلال پیش آمده در سامانه پیامکی گفته: از همان لحظه بروز اختلال در سامانه، رای گیری بخش مردمی جشنواره متوقف شد و موضوع در حال پیگیری است. حوزه انفورماتیک جشنواره جام جم در ساعت 24 بامداد روز آدینه 10 اسفندماه، متوجه این اختلال در رأی گیری ها شده و بلافاصله سیستم ورود آرا را بسته است.

او همچنین تأکید نموده: هم اکنون در حال آنالیز این موضوع هستیم و به آنالیز پیامک ها و موارد مرتبط با این قضیه می پردازیم و به طور جدی نسبت به این مساله اقدام خواهد شد. تمام راستا هایی را که منجر به ثبت رای می گردد را آنالیز نموده تا هر کجا اختلالی مشاهده، جلوی آن گرفته گردد و قطعا کوشش بر این است که تک تک رای های مردمی به دقت و با شفافیت و حساسیت حفاظت گردد.

زمزمه هایی که در ماه های گذشته درباره اختلاف مدیران جدید شبکه سه سیما با عادل فردوسی پور شنیده می شد، باعث می گردد که این اختلال ایجاد شده و تأثیر آن بر سقوط برنامه 90 به رتبه دوم بیش از پیش مورد بحث قرار بگیرد.

روابط عمومی صدا و سیما هنوز هیچ توضیحی درباره این موضوع نداده که چه تصمیمی درباره این رأی گیری گرفته خواهد شد اما با همه این شائبه هایی که در رأی گیری به وجود آمده است، باید این واقعیت را هم بپذیریم که 90 دیگر انتخاب اول مردم نیست.

350 - 12

منبع: ایران ورزشی
انتشار: بروزرسانی: 31 خرداد 1398 شناسه مطلب: 257

به "با اختلال یا بی اختلال ، 90 دیگر اولین انتخاب مردم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اختلال یا بی اختلال ، 90 دیگر اولین انتخاب مردم نیست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید