با تزریق واکسن، به کرونا مبتلا می شویم؟

به گزارش تور تایلند ارزان، عوارض عمومی واکسن کرونا شامل تب و لرز خفیف است که در کوتاه مدت بروز نموده و رفع می گردد و این عوارض ربطی به علائم بیماری کرونا ندارد.

با تزریق واکسن، به کرونا مبتلا می شویم؟

با آغاز واکسیناسیون سراسری در ایران حالا حرف و حدیث ها راجع به واکسن کرونا و عوارض و انواع مختلف آن بسیار است، اما در این بین شایعاتی مطرح می گردد که ممکن است فرایند واکسیناسیون را مختل نموده و بسیاری را از تزریق واکسن محروم کند. از جمله این شایعات ابتلا به کرونا پس از تزریق واکسن است!

بسیاری افراد تصور دارند که در فراوری واکسن کرونا از خود ویروس کرونا استفاده شده و اگر واکسن را تزریق نمایند احتمال ابتلا به کرونای خفیف در آن ها وجود دارد و تب و لرز خفیف بعد از تزریق واکسن هم مربوط به علائم این بیماری است. تصوری که توسط متخصصان و کارشناسان کاملا مردود اعلام شده است.

دکتر سیاوش وزیری متخصص بیماری های عفونی در این رابطه اظهار کرد: عوارض عمومی واکسن کرونا شامل تب و لرز خفیف است که در کوتاه مدت بروز نموده و رفع می گردد و این عوارض ربطی به علائم بیماری کرونا ندارد.

وی اضافه کرد: تزریق واکسن کرونا، هیچ وقت موجب ابتلای افراد به کرونا نمی گردد و افرادی که واکسن زده اند تست PCR آن ها منفی می گردد و این امر نشان می دهد که واکسن کرونا به هیچ عنوان موجب انتقال این بیماری نمی گردد.

وزیری به واکسن های تزریق شده در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: واکسن اسپوتنیک ساخت کشور روسیه است که از آدنوویروس های انسانی فراوری شده، واکسن آسترازنکا هم فراوری کشور کره جنوبی است که در ساخت آن از آدنوویروس های شامپانزه استفاده شده است.

وی اضافه کرد: در دو نوع واکسن سینوفارم چین و بهارات هند هم از ویروس کرونای غیرفعال شده در فراوری آن ها استفاده شده، بنابراین این چهار نوع واکسن هرگز موجب انتقال بیماری کرونا نمی شوند.

وزیری اعلام نمود: اگر در بعضی موارد افراد بعد از تزریق واکسن، به کرونا مبتلا شده اند به دلیل این بوده که افراد در زمان تزریق واکسن در دوره نهفتگی بیماری قرار داشته اند که برحسب اتفاق مقارن با تزریق واکسن کرونا شده است.

این متخصص بیماری های عفونی خطرنشان کرد: از طرفی دُز اول واکسن ها ایمنی محدود ایجاد نموده و سطح ایمنی مطمئن پس از تزریق دُز دوم واکسن صورت می گیرد، بنابراین در این فاصله هم افراد باید احتیاط بیشتری داشته باشند، زیرا احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد.

وی اضافه کرد: پس از تزریق واکسن هم احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد، اما این ابتلا به شکل خفیف یا بی علامت خواهد بود و موارد شدید بیماری در افرادی که واکسینه شده اند، نداریم.

منبع: فرادید
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1800

به "با تزریق واکسن، به کرونا مبتلا می شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تزریق واکسن، به کرونا مبتلا می شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید