تا حیات رودخانه کرج تضمین نشود آب از تونل منتقل نمی شود

به گزارش تور تایلند ارزان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: تا زمانی که محیط زیست و وزارت نیرو در خصوص حق آبه زیست محیطی رودخانه کرج به توافق نرسند و موضوع مورد تأیید دو طرف قرار نگیرد، آب از تونل انتقال کرج-تهران منتقل نخواهد شد.

تا حیات رودخانه کرج تضمین نشود آب از تونل منتقل نمی شود

فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار تور تایلند ارزان، در خصوص آخرین وضعیت تونل انتقال آب رودخانه کرج به تهران گفت: تاکنون اتفاق جدیدی برای انتقال آب از رودخانه کرج به تهران رخ نداده و البته محیط زیست هم بر همان مواضع قبلی مبنی بر مشخص حق آبه زیست محیطی رودخانه اصرار دارد.

حکیمی افزود: محیط زیست مطالعات خود را درباره حق آبه رودخانه انجام داده و تأکید بر حفظ حیات طبیعی رودخانه و حداقل آب تضمین کننده حیات طبیعی رودخانه دارد.

وی ادامه داد: وزارت نیرو هم در حال مطالعه برای مشخص حق آبه مورد نظر است، بنابراین در مجموع تا زمانی که حداقل آب مورد نیاز برای حفظ حیات طبیعی رودخانه مورد تأیید محیط زیست و وزارت نیرو قرار نگیرد و دو طرف در خصوص این میزان آب به تفاهم نرسند، آب رودخانه کرج از طریق تونل به تهران منتقل نخواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به حساسیت هایی که در خصوص این موضوع در استان به خصوص در میان شهروندان و سمن های زیست محیطی وجود دارد، بیان کرد: محیط زیست استان تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا این موضوع به نفع استان تمام شود.

به گزارش تور تایلند ارزان، اجرای طرح تونل انتقال آب از سد کرج به تهران از سال 84 آغاز شده و هدف از اجرای آن، حذف جهت رودخانه کرج از خروجی سد تا بیلقان که خطوط انتقال آب رودخانه کرج به تهران در آن قرار گرفته است، ذکر شده است؛ این تونل 30 کیلومتر طول و حدود چهار متر قطر دارد و طبق آخرین خبرهای موجود، مراحل پایانی ساخت را نیز پشت سر گذاشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 595

به "تا حیات رودخانه کرج تضمین نشود آب از تونل منتقل نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا حیات رودخانه کرج تضمین نشود آب از تونل منتقل نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید