ترامپ به فکر جایگزینی برای ماتیس است

به گزارش تور تایلند ارزان، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به اختلافات میان رییس جمهوری و وزیر دفاع آمریکا، آینده کاری جیمز ماتیس را در هاله ای از ابهام دانسته و نوشت، دونالد ترامپ درصدد آن است که پس از انتخابات میان دوره ای، فرد دیگری را به ریاست پنتاگون بگمارد.

ترامپ به فکر جایگزینی برای ماتیس است

به گزارش تور تایلند ارزان، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا احتمال جایگزینی جیمز ماتیس، وزیر دفاع کابینه خود را پس از انتخابات میان دوره ای ششم نوامبر آنالیز می نماید.

بر اساس گزارش این نشریه، رییس جمهوری آمریکا می خواهد کسی را در پست ریاست پنتاگون بگمارد که در عرصه سیاست خارجی و امنیتی نسبت به ماتیس از او حمایت بیشتری به عمل آورد.

نیویورک تایمز به موارد متعدد اختلاف نظر در دیدگاه های ترامپ و ماتیس اشاره نموده است؛ از موضع گیری در برابر ناتو گرفته تا رزمایش نظامی با کره جنوبی و غیره.

این روزنامه با استناد به گفت وگوهای خود با مقام های فعلی و پیشین در قوای مجریه و مقننه، به نگرانی های روزافزون ترامپ نسبت به این که ماتیس قلباً یک دموکرات است، پرداخته است.

در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر این که کاخ سفید به دنبال جانشینی برای وزیر دفاع می شود و انتشار کتاب جنجالی وودوارد، رابطه ماتیس و ترامپ زیر ذره بین قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 130

به "ترامپ به فکر جایگزینی برای ماتیس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به فکر جایگزینی برای ماتیس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید