تلاش اتمر برای کسب حمایت علمای دینی در مذاکره با طالبان

به گزارش تور تایلند ارزان، درحالیکه کابل پیش از این نیز برای کسب حمایت علما جهت مشروعیت زدایی از جنگ در افغانستان تلاش کرده بود سرپرست وزارت خارجه این کشور بار دیگر خواستار کمک علمای کشورهای اسلامی به فرایند صلح شد.

تلاش اتمر برای کسب حمایت علمای دینی در مذاکره با طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان در یک تماس ویدئویی با سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی مقیم کابل درباره پیشرفت ها و چالش های مذاکرات بین الافغانی گفت وگو کرد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه افغانستان، اتمر در این دیدار از توقعات دولت افغانستان نسبت به حمایت و پشتیبانی سازمان همکاری های اسلامی و کشور های عضو آن سازمان صحبت کرد.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان در ادامه نیز پیرامون به کاهش خشونت ها، موفقیت فرایند صلح میان تیم مذاکراتی دولت افغانستان و طالبان صحبت کرده و خواستار ایفای نقش علمای کشورهای اسلامی در حمایت از مذاکرات صلح و موفقیت این فرایند شد.

اتمر افزود: نیاز است تا اختلافات جزئی روی دستورکار مذاکرات از میان برداشته شده و مذاکرات روی کارشیوه اصلی آغاز شود که دربرگیرنده آتش بس فراگیر، امنیت، ادغام مجدد، مشارکت سیاسی، و تضمین های بین المللی است.

دولت افغانستان پیش از این با برگزاری نشست عالمان دینی از جمله برای مآغازیت زدایی از جنگ در این کشور تلاش کرده بود.

طالبان اما با بی توجهی به قطعنامه این نشست ها برگزاری آن ها را فرمایشی و به درخواست آمریکا خوانده و تصریح کرده بود که این نشست ها هیچ اثری در مبارزه آن ها ندارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1375

به "تلاش اتمر برای کسب حمایت علمای دینی در مذاکره با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش اتمر برای کسب حمایت علمای دینی در مذاکره با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید