حکمتیار برای همکاری با دولت و حضور در مذاکرات بین الافغانی شرط تعیین کرد

به گزارش تور تایلند ارزان، رهبر حزب اسلامی ضمن تاکید به خروج آمریکا از افغانستان گفت که برای همکاری با دولت کابل و حضور در مذاکرات بین الافغانی باید تمام زندانیان حزبش آزاد شوند و بطور رسمی به عنوان اپوزیسیون شناخته شود.

حکمتیار برای همکاری با دولت و حضور در مذاکرات بین الافغانی شرط تعیین کرد

به گزارش دفتر منطقه ای تور تایلند ارزان، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان در یک نشست خبری در کابل گفت که نظامیان آمریکایی و ناتو در 19 سال اخیر هیچ دستاوردی در افغانستان نداشته اند و اکنون نیز چاره ای جز خروج از این کشور ندارند.

وی با اشاره به توافق صلح حزب اسلامی با دولت افغانستان نیز گفت: تا زمانی که دولت تمام بندهای این توافقنامه را اجرا نکند و زندانیان حزب اسلامی نیز آزاد نشوند، این حزب حاضر به همکاری با دولت نخواهد شد.

حکمتیار همچنین شرح داد که حزب اسلامی تنها در صورت اینکه بطور رسمی به عنوان اپوزیسیون شناخته شود حاضر به شرکت در مذاکرات بین الافغانی است.

رهبر حزب اسلامی افزود که دولت ائتلافی کنونی در کابل ظرفیت کار مشترک را ندارد. در حالی که مدت ها از تشکیل دولت اشتراکی می گذرد دو طرف هنوز نتوانسته اند کابینه خویش را معرفی کنند.

حکمتیار در حالی بر آزادی زندانیان این گروه تاکید دارد که براساس توافقنامه حزب اسلامی با دولت افغانستان جنگجویان این حزب باید تسلیحات نظامی خود را به دولت تحویل دهند و دست از فعالیت نظامی بردارند اما بارها در مناطق مختلف افغانستان به آزار و اذیت غیرنظامیان و کشتار و آن ها پرداخته اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 شهریور 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1231

به "حکمتیار برای همکاری با دولت و حضور در مذاکرات بین الافغانی شرط تعیین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکمتیار برای همکاری با دولت و حضور در مذاکرات بین الافغانی شرط تعیین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید