خسارت گردباد به 35 خانه در گرمی اردبیل

وقوع گردباد شدید همراه با بارش تگرگ در تولون گرمی خسارت زیادی به بار آورد.

خسارت گردباد به 35 خانه در گرمی اردبیل

به گزارش خبرنگاران، به دنبال تغییر ناگهانی جوی وقوع گردباد شدید همراه با تگرگ مردم روستای نولون را در گرمی غافلگیر کرد به طوری که باعث وارد آمدن خسارت به واحدهای مسکونی و دامی شد.

فرماندار شهرستان گرمی اظهار کرد: در این حادثه به بیش از 35 واحد مسکونی خسارت وارد شده و تعداد 5 واحد مسکونی و تعدادی از واحدهای دامی نیز خسارت کلی دیدند که احتیاج به نوسازی و بازسازی جدی دارند.

بهشتی از وارد آمدن خسارت به شبکه های تاسیساتی شهرستان به ویژه آب، برق و مخابرات اطلاع داد و اعلام نمود: ده ها واحد دامی در این شهرستان خسارت دیدند که قرار شد شورای مدیریت بحران استان بعد از برآورد خسارت وام های 8 میلیون تومانی بلاعوض و همچنین وام 30 میلیون تومانی ارزان قیمت با همکاری بنیاد مسکن در اختیار واحدهای خسارت دیده قرار دهند.

اما اداره کل هواشناسی استان اردبیل از ورود سامانه شدید بارشی به استان از عصر امروز اطلاع داد و اعلام نمود: این سامانه بارشی تا روز شنبه در استان فعال بوده و باعث بارش تگرگ و همچنین سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در بعضی از مناطق استان خواهد شد.

براساس اعلام هواشناسی استان اردبیل فعالیت این سامانه در شمال این استان گسترده خواهد بود به طوری که پیش بینی می گردد تا عصر شنبه در مناطق شمالی استان 30 تا 40 میلیمتر جنوب استان 25 میلیمتر و مرکز استان 20 میلیمتر بارش اتفاق بیفتد.

بر همین اساس بارش تگرگ در گرمی و مشگین شهر رخ خواهد داد که باغداران و صاحبان مزارع باید آمادگی لازم را داشته باشند تا از بروز خسارت جلوگیری گردد.

با ورود این سامانه کاهش دما بین 4 تا 8 درجه رخ داده و در ارتفاعات رعد و برق شدید رخ می دهد. با خروج این سامانه از عصر شنبه طی هفته آینده جو خنک و آرامی در استان حاکم خواهد شد.

مدیریت بحران استان اردبیل نیز از سیلابی شدن بعضی مسیرها و همچنین معابر شهری اطلاع داد و از هموطنان خواست، از حضور در ارتفاعات و حریم رودخانه ها جلوگیری نموده و عشایر کوچ رو نیز گله های دام خود را در مکان های امن اسکان دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 28 تیر 1398 شناسه مطلب: 294

به "خسارت گردباد به 35 خانه در گرمی اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت گردباد به 35 خانه در گرمی اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید