زالی: رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران کاهش یافته است

به گزارش تور تایلند ارزان، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با هشدار نسبت به شکل گیری پیک جدید کرونا در اسفندماه از افزایش ابتلای جوانان به این بیماری اطلاع داد.

زالی: رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران کاهش یافته است

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی امروز شنبه درباره شرایط کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: در طول 24 ساعت گذشته 362 بیمار جدید در استان تهران با تشخیص کووید 19 بستری شدند که سهم مراکز مراقبتی ویژه حدود 100 بیمار بوده است.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران بستری در استان تهران با تشخیص کرونا در 108 بیمارستان به دو هزار و 62 بیمار می رسد، گفت: از مجموع این تعداد حدود 860 بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند و 173 بیمار نیز در 24 ساعت گذشته ترخیص شده اند.

وی تعداد مراجعان سرپایی استان تهران را در 24 ساعت گذشته 5800 بیمار مطرح نمود و گفت: در روز های تعطیل تعداد مراجعان بخش های بهداشتی کاهش می یابد و بنابر این با کاهش مراجعان سرپایی رو به رو هستیم.

دکتر زالی با اشاره به مقایسه آمار ابتدای هفته جاری با هفته گذشته یادآور شد: از اواسط هفته دوم بهمن ماه به بعد شاهد افزایش شیب نسبتا ملایمی هستیم و تغییری در کاهش آمار مبتلایان، مراجعان بستری و موارد مراجعه سرپایی وجود ندارد و این مسئله نشان می دهد که احتمالا باید در انتظار شکل گیری پیک های جدیدی در استان تهران باشیم.

وی با بیان اینکه احتمالا افزایش آمار استان تهران نسبت به استان های خوزستان، چهارمحال بختیاری، آذربایجان غربی و استان های غربی با تاخیر خود را نشان می دهد، اضافه کرد: هفته جاری برای ما هفته مهمی است برای اینکه ممکن است شاهد شکل گیری امواج جدید بیماری در استان های مرکزی از جمله تهران باشیم و بیش از هر زمان نیازمند رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی شهروندان هستیم.

دکتر زالی با بیان اینکه بازتوزیع سنی مبتلایان در استان تهران مانند استان های دیگر در حال تغییر است، گفت: مراجعه گروه سنی جوانان هم در حوزه بستری و هم سرپایی در طول هفته های اخیر افزایش یافته است و با توجه به رشد مرگ و میر در گروه سنی مبتلایان بالای 70 سال از اواسط بهمن ماه به بعد، گروه های پرخطر و به ویژه گروه های مسن تر از 65 سال و افراد دارای بیماری های زمینه ای جز گروه های پرخطر در مرگ و میر تلقی می شوند و باید توجه بیشتری به در منزل ماندن و اجتناب از تردد های غیر ضروری در سطح شهر داشته باشند.

دکتر زالی با تاکید بر ضرورت انجام مراقبت های بهداشتی در اسفندماه، وجود واریانت های جهش یافته ویروس را در کشور نیازمند رعایت جدی تر پروتکل های بهداشتی دانست.

وی در سرانجام با اشاره به گزارش های میدانی مبنی بر کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در استان تهران، گفت: در ادارات دولتی نیز بعضی از محدودیت هایی که در گذشته اعمال می شد کاهش یافته که موجب نگرانی است و روز دوشنبه در جلسه با استانداری تهران این موضوع آنالیز خواهد شد.

دکتر زالی تاکید نمود: هیچ چیز به اندازه تماس نزدیک بین فردی و فضا های پر ازدحام موجب افزایش سرایت نمی گردد، اما کماکان سطوح آلوده به عنوان یکی از راه های انتقال ویروس های جهش یافته و غیر جهش یافته تلقی می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1644

به "زالی: رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران کاهش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران کاهش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید