شب سینمای افغانستان در تهران

به گزارش تور تایلند ارزان، آیین رونمایی فیلم حوا مریم عایشه به کارگردانی صحرا کریمی و تهیه کنندگی کتایون شهابی در خانه هنرمندان برگزار گردید.

شب سینمای افغانستان در تهران

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش خبرنگاران، در ابتدای این آیین که شامگاه 19 آذرماه برگزار گردید، کتایون شهابی تهیه کننده فیلم گفت: از همه شما مهمانان محترم تشکر می کنم که برای دیدن این فیلم افغانستانی حضور پیدا کردید. همانطور که می دانید سینما یک کار گروهی است و هیچ فردی به تنهایی نمی تواند از عهده آن برآید. از همه گروه و عوامل که برای این فیلم زحمت کشیدند، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: ازسینمای هنر و تجربه از آقای صانعی مقدم بسیار تشکر می کنم که شرایطی را فراهم کردند تا بتوانیم این فیلم را نمایش دهیم.

شهابی همچنین اظهار داشت: حوا مریم عایشه بعد از هنر و تجربه در سامانه وی او دی فیلمیو اکران خواهد شد زیرا دوست داریم این فیلم را همه ببینند.

تهیه کننده حوا مریم عایشه ادامه داد: امشب شب سینمای افغانستان است. به نوبه خودم از صحرا کریمی که به تنهایی بار سنگین فیلم را در افغانستان به دوش کشید، تشکر می کنم.

در ادامه صحرا کریمی کارگردان فیلم نیز گفت: از کتایون شهابی تشکر می کنم که با تجربه زیادی که در سینما داشت فیلم من را قبول کرد همچنین از محمدرضا دلپاک که مسائل این کار را پذیرفت و همچنین مستانه مهاجر که تدوین فیلم را برعهده داشت.

وی سپس با لهجه افغانستانی به همه هموطنانش خوش آمد گفت و اضافه نمود: از همزادگاه های عزیزم ایرانی های عزیز تشکر می کنم. من در ایران به جهان آمدم و بزرگ شدم. ایران زادگاه من است خوشحالم امشب برای دیدن فیلم من حضور پیدا کردید.

کریمی اضافه نمود: حوا مریم عایشه ادعایی برای فیلم خوب بودن ندارد و یک فیلم مینیمال است اما افتخار می کنیم که توانستیم در خاک ناامن افغانستان در میان همه مسائلی که در افغانستان وجود دارد یک فیلم داستانی بلند بسازیم.

وی همچنین گفت: با این فیلم در واقع روایت جدیدی را از افغانستان به جهان معرفی می کنیم. حوا مریم عایشه بدون همکاران ایرانی امکان پذیر نبود. آقای آبگون از شما تشکر می کنم که در فضای سخت به افغانستان آمدید، مسائل را به جان خرید و تا آخر کار با ما بودید.

کریمی اظهار داشت: این فیلم زبان مشترک همکاری های بین ایران و افغانستان و یک الگو است. اینکه ما دو کشور همسایه و همزبان هستیم و از طرفی با هنر فیلم و سینما می توانیم اتحاد خود را به جهانیی که در سال های اخیر می خواهد ما و شما را بزند، نشان دهیم. امیدوارم از دیدن فیلم لذت ببرید.

در این آیین افرادی همچون علی ربیعی سخنگوی دولت، سیدمحمد بهشتی پژوهشگر و کارشناس فرهنگی، شفیق شرق رایزن فرهنگی سفارت افغانستان در ایران، مجتبی میرطهماسب، اصغر آبگون، محمدرضا دلپاک، نوید محمودی، جمشید محمودی، لقمان خالدی، محمد رحمانی، صبا ندایی، توکلی، محسن خانجهانی، کاوه تعیین فر و... حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 782

به "شب سینمای افغانستان در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب سینمای افغانستان در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید