شکایت تازه علیه فروشگاه اپلیکیشن گوگل در آمریکا

به گزارش تور تایلند ارزان، گروهی از دادستانهای کل ایالتی آمریکا ممکن است شکایتی علیه گوگل به اتهام نقض قانون ضد انحصارطلبی در اداره فروشگاه اپلیکیشن پلی استور تنظیم نمایند.

شکایت تازه علیه فروشگاه اپلیکیشن گوگل در آمریکا

یک منبع مطلع به رویترز گفت: این شکایت در حالی صورت خواهد گرفت که پیش از این طراحان برنامه درباره مدیریت پلی استور برای دستگاههای اندرویدی شکایت نموده اند. این شکایت از سال گذشته در جریان بوده و رسیدگی به آن با تاخیر روبرو شده است.

تحقیقات از سوی دادستانهای ایالتی به وسیله ایالتهای یوتا، تنسی، کارولینای شمالی و نیویورک راهنمایی می گردد اما معلوم نیست چه تعداد از ایالتهای آمریکا در آن حضور خواهند داشت.

دو منبع مطلع اظهار کردند این پرونده احتمالا در دادگاه فدرال در شمال کالیفرنیا پیگیری می گردد که پرونده های مرتبط در آنجا مورد رسیدگی قرار گرفته اند. این پرونده ها شامل شکایت شرکت بازی ویدیویی اپیک گیمز علیه گوگل در سال میلادی گذشته است که این غول اینترنتی را به مقررات ضد رقابتی در فروشگاه برنامه اش متهم نموده است و انتظار می رود دادگاه مربوطه در سال 2022 برگزار گردد.

بعلاوه دو شکایت گروهی پیشنهاد شده علیه پلی استور نزد قاضی پرونده اپیک گیمز وجود دارد. اگر ایالتهای آمریکایی بخواهند در جلسات اظهارات شاهدان و فعالیتهای پیش از جلسه دادگاه شرکت داشته باشند باید برای شکایت زودتر اقدام نمایند.

در شکایت مشابهی در کالیفرنیا که برگزاری جلسات دادگاه آن ماه گذشته سرانجام پیدا کرد، اپل و اپیک گیمز منتظر حکم دادگاه هستند.

سخنگوی گوگل در واکنش به این گزارش گفت: اندروید تنها سیستم عامل بزرگی است که به افراد اجازه می دهد اپلیکیشنها را از فروشگاههای برنامه متعدد دانلود نمایند. در واقع بیشتر دستگاههای اندرویدی با دو یا چند اپلیکیشن فروشگاه از پیش نصب شده عرضه می شوند. بعلاوه کاربران می توانند فروشگاههای اپلیکیشن بیشتری را نصب نموده یا اپلیکیشنها را مستقیما از مرورگر نصب نمایند.

گوگل در مقایسه با اپل سیاست بازتری را در اداره فروشگاه برنامه خود دنبال می نماید اما اخیرا مقرراتش را تحکیم نموده و اجرای این مقررات را اجباری نموده است.

احتمالا شکایت نو مربوط به الزام استفاده برخی از اپلیکیشنها از ابزارهای پرداخت گوگل برای فروش اشتراک و محتوا و پرداخت 30 درصد از سهم فروش به گوگل است.

سازندگان برنامه مانند اسپاتیفای و تیندر شرکتهای گوگل و اپل را به علت درخواست سهیم شدن در عایدی فروش، به رفتار ضد رقابتی متهم نموده اند.

برنامه ریزی تنظیم این شکایت با بحث درباره مسامحه بیش از حد اجرای مقررات ضد انحصارطلبی فدرال مصادف شده است. بسیاری از افراد از جمله رییس پنل ضد انحصارطلبی کمیته قضایی سنای آمریکا خواهان اجرای جدی تر این مقررات شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل در حال حاضر با شکایت فدرال از سوی وزارت دادگستری آمریکا و پرونده های ضد انحصارطلبی مرتبط از سوی دو گروه از دادستانهای کلی ایالتی روبروست. یک پرونده که به وسیله تگزاس دنبال می گردد مربوط به تبلیغات است و دیگری مربوط به تلاشهای گوگل برای توسعه نفوذش در عرصه جست و جو به بازارهای نوتر مانند دستیار صوتی است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1896

به "شکایت تازه علیه فروشگاه اپلیکیشن گوگل در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت تازه علیه فروشگاه اپلیکیشن گوگل در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید