صد سال به کدوم سالها؟

به گزارش تور تایلند ارزان، بیاییم در شروع فصل سبز بهار، موسم رویش شکوفه ها و بیدار شدن زمین برای خود و دیگران بهترینها را آرزو کنیم و در این راستا هم گام های عملی برداریم.

صد سال به کدوم سالها؟

به گزارش زندگی امروز، حسن لاسجردی در خبرآنلاین نوشت: هر ساله هنگام تبریک سال نو به همدیگر جمله معروفی را تکرار می کنیم صد سال به این سال ها.

راستی در این ضرب المثل آدم های دور و اطرافمان دنبال چه چیزی می گردند و برای دیگر همنوعان خود چه آرزویی را طلب می نمایند. با جستجو در برخی متون دو نکته مهم را در می یابیم:

1- در تمامی فرهنگ ها، بازگشت دوباره یک اتفاق و حادثه خوب، هم مطلوبه و هم به عنوان آرزو بیان میشه. به عبارت دیگه گوینده این ضرب المثل دعا میکنه که 100 سال دیگه مثل این سال بیاید و ما آنها را جشن بگیریم.

2- برخی افراد کلمه به در این ضرب المثل رو به معنای بهتر گرفتند و ضرب المثل رو اینطوری معنا کردن: به امید 100 سالِ بهتر از این سال هایی که گذشت.

با لحاظ کردن هر یک از دو معنای فوق که آمال و آرزوی خوب خواستن برای دیگران است می توانیم به یک اصل مهمتر در تحویل سال توجه کنیم و آن اصل سرشت پاک انسانی در طلب کمال و پیشرفت برای خود و دیگران در آستانه فروردین و چرخش طبیعت است که فصل رویش و سبزی است پس این نگاه درصورتی تمام و کمال است که خوب خواستن درونی و برونی را برای همه بخواهیم.

پس بیاییم در شروع فصل سبز بهار، موسم رویش شکوفه ها و بیدار شدن زمین برای خود و دیگران بهترینها را آرزو کنیم و در این جهت هم گام های عملی برداریم.

منبع: زندگی روز
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2051

به "صد سال به کدوم سالها؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صد سال به کدوم سالها؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید