عراق، نماینده مجلس: بازدید فرماندهان آمریکایی از پایگاه ها بدون هماهنگی با بغداد است

به گزارش تور تایلند ارزان، نماینده جریان حکمت ملی به رهبری سیدعمار حکیم گفت که بازدید فرماندهان آمریکایی از پایگاه ها بدون هماهنگی با دولت عراق صورت می گیرد.

عراق، نماینده مجلس: بازدید فرماندهان آمریکایی از پایگاه ها بدون هماهنگی با بغداد است

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند ارزان ،جاسم البخاتی نماینده جریان حکمت ملی در مجلس عراق با انتقاد ازسفر فرماندهان آمریکایی به پایگاه های نظامی در عراق تاکید نمود که این بازدیدها بدون هماهنگی قبلی با دولت عراق صورت می گیرد.

البخاتی در مصاحبه با سایت المعلومه گفت که در مورد حضور آمریکایی ها در عراق و تحرکات واشنگتن در این کشور به اضافه استقرار سامانه پاتریوت٬ نگرانی هایی وجود دارد؛ ضمن اینکه سکوت مشکوکی در مقابل این تحرکات ایالات متحده وجود داشته و باید یک موضع سیاسی قاطع در این زمینه اتخاذ گردد.

وی افزود که سفرهای مکرر میدانی آمریکایی ها به عراق و بازدید فرماندهان آنها از پایگاه های نظامی که بدون هماهنگی با دولت عراق صورت می گیرد٬ بی احترامی به افکار عمومی عراق است.

مجلس عراق توضیح داد که آمریکا باید در حال حاضر شرایط داخلی خود را در نظر گیرد و با توجه به شرایط این کشور در بحران اپیدمی کرونا به وجود آمده پرونده های خارجی را کنار گذارد.

ارتش آمریکا در چارچوب توافقی که با دولت عراق داشته اند تا به امروز از 6 پایگاه خارج شده است و آن ها را به نیرو های امنیتی عراق تحویل داده است، اما به گفته بعضی منابع مطلع این به معنی خروج از عراق نیست بلکه چینشی جدید برای اجرای برنامه های تهاجمی پنتاگون است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 16 خرداد 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1072

به "عراق، نماینده مجلس: بازدید فرماندهان آمریکایی از پایگاه ها بدون هماهنگی با بغداد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، نماینده مجلس: بازدید فرماندهان آمریکایی از پایگاه ها بدون هماهنگی با بغداد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید