فائو: قیمت مواد غذایی در دنیا به بالاترین اندازه در 10 سال گذشته رسیده است

به گزارش تور تایلند ارزان، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد شب گذشته بیان کرد که قیمت مواد غذایی در دنیا به بالاترین مقدار خود در 10 سال گذشته رسیده است.

فائو: قیمت مواد غذایی در دنیا به بالاترین اندازه در 10 سال گذشته رسیده است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از رویترز، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، فائو، شب گذشته اعلام نمود که در ماه سپتامبر برای دومین ماه پیاپی شاهد افزایش قیمت مواد غذایی در دنیا بوده ایم و قیمت ها هم اکنون در بالاترین سطح خود در 10 سال گذشته قرار گرفته است.

این آژانس گفته که قیمت غلات و دانه های روغنی بیشترین رشد را داشته است.

فائو گفته که امسال فراوری غلات در دنیا طی امسال افزایش چشم گیری داشته، اما باز هم نخواهد توانست تقاضا برای مصرف را تامین کند. شاخص قیمت مواد غذایی فائو که نشان دهنده قیمت مواد غذایی در حوزه بین الملل است، طی ماه گذشته به 130 واحد رسیده که از سپتامبر سال 2011 بی سابقه بوده است.

فائو می گوید: نسبت به سال گذشته قیمت مواد غذایی در ماه سپتامبر به طور میانه 32.8 درصد رشد نموده است.

بنا به اعلام فائو طی سال گذشته قیمت محصولات کشاورزی به صورت مداوم افزایش یافته که یکی از دلایل آن کاهش فراوری و دیگری افزایش تقاضا از سوی چین بوده است.

فائو می گوید: در ماه سپتامبر قیمت غلات نسبت به ماه قبل از آن در بازار دنیای 2 درصد رشد نموده است و قیمت گندم به تنهایی 4 درصد بالا رفته که علت آن محدود بودن عرضه و بالا بودن تقاضاست.

عبدالرضا عباسیان، کارشناس ارشد فائو می گوید: در میان غلات طی هفته های آینده گندم مرکز توجهات خواهد بود؛ چراکه باید دید علی رغم افزایش قیمت، تقاضا همچنان بالا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1999

به "فائو: قیمت مواد غذایی در دنیا به بالاترین اندازه در 10 سال گذشته رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائو: قیمت مواد غذایی در دنیا به بالاترین اندازه در 10 سال گذشته رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید