ماجرای سقوط ریان کودک 5ساله مغربی به چاه به کجا رسید؟

به گزارش تور تایلند ارزان، پنج روز است که کودک مغربی 5ساله به نام ریان در چاهی نسبتاً عمیق سقوط کرده است و تلاش ها برای نجات او که در صدر اخبار جهان قرار گرفته است، ادامه دارد.

ماجرای سقوط ریان کودک 5ساله مغربی به چاه به کجا رسید؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عملیات امداد و نجات برای بیرون کشیدن کودکی مغربی به نام ریان از چاه وارد پنجمین روز خود شده است و تلاش ها برای نجات او همچنان ادامه دارد.

چهارشنبه گذشته بود که ریان حین گشت زنی در روستای اغران در اقلیم شفشاون (جنوب تنگه جبل الطارق) داخل یک چاه آب افتاد و این خبر با گذشت چند روز به صدر اخبار مغرب و جهان رسیده است و رسانه ها لحظه به لحظه عملیات نجات وی را پوشش می دهند.

تنگ بودن چاه به ویژه با افزایش عمق آن باعث شده است که تیم حفاری مجبور شود ابتدا به موازات آن، با تجهیزات حفاری یک چاه دیگر حفر و بعد از رسیدن به عمق موردنظر حفاری افقی برای رسیدن به ریان را شروع کند که گفته می شود بیش از سی متر عمق دارد.

طی این مدت تلاش ها برای رسیدن به ریان از طریق چاهی که به آن سقوط کرده است، بی نتیجه مانده است و نیروهای داوطلب امدادی پیروز شده اند تا 20متری چاه بروند، حتی گفته می شود پسربچه ای برای رسیدن به ریان از طریق چاه اصلی داوطلب شده است ولی این کار خطراتی برای این داوطلب و ریان دارد.

ترس از ریزش خاک فوقانی باعث شده است که تیم حفاری و امداد و نجات از ستون ها و لوله گذاری ها برای حفاظت از نیروهای امدادی و حفاری استفاده کند.

براساس آخرین خبرها، این نیروها به دو الی یک متری محل وجود ریان رسیده اند ولی با یک صخره روبه رو شدند و حفاری به صورت دستی در حال انجام است. طی این مدت، نیروهای امدادی، از طریق لوله هایی اکسیژن، آب و غذای ریان پنج ساله را تأمین کرده اند.

پدر ریان گفته است از زمانی که پسرش به چاه افتاده است، حتی برای لحظه ای هم نتوانسته است پلک بزند. نیروهای امداد و نجات امیدوارند تا چند ساعت دیگر به احتمال زیاد، این کودک مغربی را نجات دهند و به خانواده اش برگردانند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2177

به "ماجرای سقوط ریان کودک 5ساله مغربی به چاه به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای سقوط ریان کودک 5ساله مغربی به چاه به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید