مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!

به گزارش تور تایلند ارزان، برای حل این معما، باید از ستون هفتم از سمت چپ و هفتمین حرف از بالا آغاز نموده و به صورت زیگ زاگ آن را بخوانید. اگر به طور صحیح این را انجام دهید، این متن را خواهید خواند:

مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!

در 1982، او ترتیبی داد که آن ها کنار هم در قبرستان راشز (Rushes) در نزدیکی کراسهیل، ولزلی تاون شیپ در اونتاریوی کانادا دفن شوند. دکتر بین تنها یک سنگ قبر برای هر دو قرار داد. این سنگ قبر حاوی یک معمای عجیب است که برای 80 سال، متخصصی رمزگشایی را درگیر خود نموده بود.

درحال حاضر یک نمونه مشابه گرانیتی از آن سنگ قبر هنوز هم در قبرستان راشز دیده می گردد و متاسفانه سنگ قبر اصلی به خاطر شرایط آب و هوایی و باران های مکرر از بین رفت. این سنگ قبر حدودا 90 سانتی متر ارتفاع دارد و روی آن یک انگشتی دیده می شود که به عبارت به خانه رفته بالای نام دو خانم اشاره می نماید. زیر این دو نام، همان معمای عجیب قرار گرفته است: یک جدول که روی آن ها 225 حرف و عدد به صورت تصادفی حک شده است.

یک حرف اختلاف بین دو سنگ وجود دارد. در خط 7، ستون 8، D اصلی روی نمونه مشابه به E تغییر یافت (همانطور که صحیح است). با این وجود، یک خطای ظاهری هم وجود دارد: در خط 8، ستون 14، در هر دو سنگ حرف B واقع شده است که در هیچ کجای متن پازل، دیده نمی گردد.

منبع مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!

انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1969

به "مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید