هزاران سودانی دیگر به جمع تحصن کنندگان پیوستند

هزاران سودانی دیگر در محکومیت اقدام شورای نظامی مبنی بر تعلیق مذاکرات، به جمع تحصن کنندگان پیوستند.

هزاران سودانی دیگر به جمع تحصن کنندگان پیوستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، همزمان با تصمیم شورای نظامی سودان برای تعلیق مذاکرات با معارضان، هزاران سودانی دیشب به جمع تحصن کنندگان پیوستند و با سر دادن شعارهایی این تصمیم شورای نظامی را محکوم کردند.

عبدالفتاح البرهان رئیس شورای نظامی روز چهارشنبه تعلیق مذاکرات با ائتلاف قوی الحریة و التغییر (گروه های خواهان آزادی و تغییر) تعلیق گفت وگوها به مدت 72 ساعت را به منظور فراهم کردن فضای استمرار مذاکرات و برچیدن موانعی که معترضان در جاده های اصلی کار گذاشته اند، بیان کرد.

طبق گزارش وبگاه العربی الجدید، معترضان با سر دادن شعارهایی تأکید کردند که شورای نظامی در تحقق خواسته اصلی انقلاب سودان برای تحویل قدرت به دولت مدنی وقت کشی می نماید.

سازمان ملل استمرار گفت وگوها در سودان را خواهان شد

استفان دوگاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل، مسئولان سودانی را به بازگشت به میز مذاکرات برای برطرف اختلافات با گروه های سیاسی فراخواند و بر ضرورت احترام به حق تظاهرات مسالمت آمیز تأکید کرد.

وی گفت: ما حوادث اخیر و خشونت ها را دنبال کردیم و لازم است که مسئولان کشور گفت وگو را در اولویت خود برای برطرف اختلافات قرار دهند.

پیشتر شورای نظامی سودان بامداد روز چهارشنبه بیان کرد با معترضان بر سر دوره انتقالی سه ساله به توافق رسیده است.

یاسر العطا، از اعضای شورای نظامی سودان گفت این شورا با ائتلاف احزاب مخالف موسوم به گروه های خواهان آزادی و تغییر به توافق رسیده اند تا دوره انتقالی برای سه سال ادامه داشته باشد.

العطا همچنین توضیح داد دو سوم کرسی های شورای قانونگذاری در اختیار ائتلاف گروه های خواهان آزادی و تغییر قرار خواهد گرفت و ما بقی کرسی ها به احزاب دیگری خواهد رسید که جزو این ائتلاف نیستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 1 مرداد 1398 شناسه مطلب: 300

به "هزاران سودانی دیگر به جمع تحصن کنندگان پیوستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران سودانی دیگر به جمع تحصن کنندگان پیوستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید