هشدار سازمان هواشناسی؛ کولاک در راه است، کوهنوری نکنید

به گزارش تور تایلند ارزان، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از پنجشنبه شب (2دی ماه) با ورود سامانه بارشی به استان تهران و احتمال رگبار باران و تگرگ و مه و کولاک برف در نیمه شمالی استان تهران به ویژه دامنه های کوهستانی و ارتفاعات خبرداد و نسبت به خودداری از کوهنوردی توصیه کرد.

هشدار سازمان هواشناسی؛ کولاک در راه است، کوهنوری نکنید

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: پنجشنبه شب (2دی ماه) با نفوذ سامانه بارشی در برخی ساعات بارش با احتمال رگبار باران و تگرگ، مه و کولاک برف در نیمه شمالی استان تهران به ویژه دامنه های کوهستانی و ارتفاعات پیش بینی می گردد تا شنبه (4دی ماه) به خاتمه می رسد.

در این شرایط جوی، لغزندگی معابر و جاده ها و کاهش دید افقی، وقوع مه و کولاک برف، محدودیت تردد در جاده های کوهستانی، احتمال سقوط بهمن در نقاط مستعد دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی احتیاط در تردد درون شهری و جاده ای به ویژه جاده های کوهستانی و گردنه ها، همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل ایمنی، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، پرهیز از پرواز گلایدر را توصیه می نماید.

در ادامه این هشدار کاهش محسوس دما از آدینه شب (3دی ماه) در نیمه شمالی استان 5 تا10 درجه سلسیوس و در نیمه جنوبی استان 3 تا6 درجه سلسیوس پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی که صبح یکشنبه (5 دی ماه) به خاتمه می رسد، یخبندان سطح زمین در نواحی شمالی، یخبندان شبانه سطح زمین در برخی نواحی مرکزی و جنوبی استان، احتمال آسیب به لوله های آب و تاسیسات، احتمال آسیب به خودرو ها و ماشین آلات دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران محافظت و پوشش لوله های آب و تاسیسات، استفاده از ضد یخ در خودرو ها و ماشین آلات، کنترل دما و مدیریت حامل های انرژی را توصیه می نماید.

روز آدینه (3دی ماه) وزش باد نسبتا شدید وگاهی شدید در نیمه جنوبی و غربی استان تهران پیش بینی می گردد که این شرایط جوی اواخر وقت شنبه (4دی ماه) به خاتمه می رسد.

در این شرایط جوی، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال آسیب به سازه های موقت و سست، احتمال آسیب به پوشش گلخانه ها، خطر سقوط اجسام و تابلو های تبلیغاتی دور از انتظار نیست و توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها و پرهیز از پرواز گلایدر و هواپیما های سبک است.

پس از عبور این سامانه با توسعه پایداری در منطقه، از عصر یکشنبه (5دی ماه)، شرایط انباشت آلاینده های جوی و غبار محلی در نواحی پرتردد شهری وجود دارد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2100

به "هشدار سازمان هواشناسی؛ کولاک در راه است، کوهنوری نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان هواشناسی؛ کولاک در راه است، کوهنوری نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید