وزیر دفاع ترکیه به خلیفه حفتر هشدار داد

به گزارش تور تایلند ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از فرانس پرس، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه هشدار داد نیروهای وابسته به خلیفه حفتر و حامیانش در صورت هرگونه کوشش برای حمله به نظامیان ترکیه ای، به عنوان اهدافی مشروع تلقی خواهند شد.

وزیر دفاع ترکیه به خلیفه حفتر هشدار داد

آکار که برای ملاقات با نظامیان ترکیه ای مستقر در طرابلس به لیبی رفته است گفت که فارغ از مکان، نیروهای خلیفه حفتر هر کجا که باشند از گزند نظامیان ترکیه در امان نخواهند ماند.

ترکیه اصلی ترین حامی خارجی دولت وفاق ملی لیبی است که به ریاست فائز السراج در طرابلس مستقر است حال آنکه نیروهای خلیفه حفتر در طبرق واقع در شرق لیبی مستقر هستند.

حفتر سه روز پیش تهدید نموده بود چنانچه ترکیه مداخله در مسائل لیبی را متوقف نکند؛ نظامیانش را هدف قرار خواهد داد.

مجلس ترکیه در تاریخ 3 دی، حضور نظامی در لیبی را به مدت 18 ماه دیگر تمدید کرد.

به ادعای ترکیه، تهدیدهایی از جانب لیبی برای ترکیه و کل منطقه وجود دارد و با از سرگیری مجدد حملات، منافع آنکارا در مدیترانه و شمال آفریقا به مخاطره خواهد افتاد.

حضور نظامی ترکیه در لیبی در حالی تمدید می گردد که طبق توافق آتش بسی که زیر نظر سازمان ملل حاصل شده، تمام نظامیان خارجی باید طی 3 ماه از این کشور خارج شوند.

به گفته سازمان ملل، در لیبی حدود 20 هزار نیروی خارجی یا مزدور وجود دارد و این به منزله نقض وحشتناک حاکمیت این کشور و مانعی برای ممنوعیت گسترش تسلیحات است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1557

به "وزیر دفاع ترکیه به خلیفه حفتر هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع ترکیه به خلیفه حفتر هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید