پرونده بوکس ایران با دو سهمیه بسته شد، شه بخش و موسوی در توکیو

به گزارش تور تایلند ارزان، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی بوکس ایران که با ترکیب 8 بوکسور در رقابتهای گزینشی المپیک به میزبانی اردن شرکت کرده بود پیروز شد با کسب دو سهمیه المپیک به کار خود پایان دهد.

پرونده بوکس ایران با دو سهمیه بسته شد، شه بخش و موسوی در توکیو

دانیال شه بخش در وزن 57 کیلوگرم و شاهین موسوی در وزن 75 کیلوگرم دو کننده ایران بودند که در روز پایانی مسابقات کاروان ایران پیروز شدند دو سهمیه المپیک ارزشمند کسب کنند.

این در حالی بود که امید احمدی صفا در وزن 52 کیلوگرم نیز با وجود پیروزی در دو راند متوالی از سوی داوران بازنده اعلام شد و سهمیه المپیک را از دست داد.

نخستین المپیکی: دانیال شه بخش -57 کیلوگرم

دانیال شه بخش در دیدار نخست با دریافت یک ناک دان از حریف چین تایپه ای خود به مرحله بعد راه پیدا کرد. چانگ جامی از پاپوئا گینه نو و قاره اقیانوسیه دومین بوکسوری بود که مغلوب بوکسور جوان کشورمان شد. شه بخش در سومین مشاخصه خود مقابل تیمرزانوف حریف قزاق شکست خورد و راهی مرحله شانس مجدد شد. او در مرحله پایانی در مشاخصه با کننده هنگ کنگ مقتدرانه به پیروزی رسید و نخستین سهمیه المپیک را کسب کرد.

دومین المپیکی؛ شاهین موسوی -75 کیلوگرم

موسوی مصداق شاخص تسلیم ناپذیری است. وی پس از یک دور استراحت به مصاف موریواکی از ژاپن رفت و به رجحان رسید. وی در کمال ناباوری مشاخصه بعدی مقابل توهتا از چین را واگذار کرد و در حالی که به ناگاه قوانین رقابتها در این وزن تغییر کرد به مصاف حریف ازبک رفت.

نقطه اوج عملکرد شاهین در طول زندگی ورزشی اش همین دیدار و پیروزی برابر یکی از مهدهای قدرت آسیا و جهان بود. موسوی پس از آن در بازی شانس مجدد به مصاف بوکسور سرسخت مغولستانی رفت و پیروز شد دومین سهمیه المپیک را از آن خود کند.

پایان کار تیم ملی بوکس با کسب دو سهمیه المپیک

مسابقات بوکس گزینشی المپیک در قاره آسیا از روز سه شنبه در شهر امان پایتخت اردن آغاز شده بود. در این رقابت ها، 151 بوکسور از 35 کشور از آسیا و اقیانوسیه در بخش مردان حضور پیدا کرده اند.

امید احمدی صفا، دانیال شه بخش، اشکان رضایی، سجاد کاظم زاده، سیدشاهین موسوی، احسان روزبهانی، طوفان شریفی و ایمان رمضان پور، بوکسورهای ایران در این مسابقات بودند که با کسب دو سهمیه المپیک به کار خود پایان دادند.

هدایت ملی پوشان ایران بر عهده علیرضا استکی، همایون امیری و غلامرضا کریمی بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 987

به "پرونده بوکس ایران با دو سهمیه بسته شد، شه بخش و موسوی در توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده بوکس ایران با دو سهمیه بسته شد، شه بخش و موسوی در توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید