پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 29 اردیبهشت

به گزارش تور تایلند ارزان، امروز آسمان تهران نسبتا آفتابی است و دما در طول شب از نوزده درجه به مرور و در طول روز به بیست و نه درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 29 اردیبهشت

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران آفتابی پیش بینی می شود. فردا 29 اردی بهشت 1401 آسمان مرکز آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 29 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (29 اردی بهشت ماه) آفتابی با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (30 اردی بهشت ماه) آفتابی با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 31 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (31 اردی بهشت ماه) آفتابی و با حداقل دمای 18 درجه و با حداکثر دمای 30 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

شرایط آلودگی هوای تهران

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته با میانگین 163 بود و کیفیت هوای مرکز برای گروه های حساس جامعه آلوده بود. آلاینده شاخص هم اکنون با میانگین 124 است و کیفیت هوا در شرایط ناسالم قرار گرفته است.

براساس بررسی داده ها و نقشه های پیشیابی هواشناسی، شرایط جوی استان تهران طی پنج روز آینده اسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در ساعت بعدازظهر و شب به ویژه در بخش های جنوبی و غربی استان گاهی همراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید و احتمال خیزش موقتی گرد و خاک پیش بینی می شود براین اساس امروز تا فردا با نفوذ و توسعه گرد و غبار انتقالی غربی، گاهی کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

به علت شرایط آلوده هوای تهران کلیه مدارس تهران امروز تعطیل می باشد.

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (28 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در برخی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند علاوه بر این با توجه به افزایش دما و فراهم شدن شرایط مناسب جهت تولید آلاینده ازن، در برخی ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بر خی منطقه ها وجود خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (28 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در برخی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (29 اردیبهشت ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها می شود، هرچند با آغاز تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا به ویژه در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نیست. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، بااین حال افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا در برخی منطقه ها خواهد شد.

با افزایش تدریجی تندی باد تا ساعات پایانی دوشنبه کاهش غلظت ذرات معلق در بیشتر منطقه ها مورد انتظار خواهد بود، اگرچه وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات احتمال گسیل گردوخاک از منطقه ها مستعد و ورود آن از نواحی غربی کشور کاهش کیفیت هوا را در پی خواهد داشت.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در منطقه ها شرق و شمال شرق کشور شاهد افزایش حجم ریزگرد ها هستیم، در خوزستان، بوشهر، ایلام و کرمانشاه، وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود.

در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، استان های ساحلی خزر، خراسان شمالی و رضوی در برخی ساعات رگبار، وزش باد شدید، گاهی گردوخاک داریم.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2227

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 29 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 29 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید