چغا گاوانه؛ میراثی در میان یک شهر ، تصاویر وضعیت پرحاشیه اثر مهم تاریخی اسلام آباد غرب ، شهرداری اینگونه به جنگ تاریخ رفته است

به گزارش تور تایلند ارزان، تپه چغا گاوانه مربوط به دوران پیش از تاریخ ایران باستان است و در داخل اسلام آباد غرب واقع شده است. این تپه باستانی در خطر احداث پل روگذر توسط شهرداری است.

چغا گاوانه؛ میراثی در میان یک شهر ، تصاویر وضعیت پرحاشیه اثر مهم تاریخی اسلام آباد غرب ، شهرداری اینگونه به جنگ تاریخ رفته است

تور تایلند ارزان - تپه چغاگاوانه که در میان شهر اسلام آباد غرب واقع شده است به تازگی هدف شهرداری این شهر برای احداث پل رو گذر شده است. پلی که سید محمد بهشتی رئیس سابق پژوهشگاه میراث فرهنگی احداث آن را حرکت بر مدار نادانی توصیف کرده است. این تپه باستانی مهم که در آن الواحی به خط میخی نیز کشف هم اکنون نیز وضعیت مناسبی ندارد. با این وجود شهرداری اسلام آباد غرب درصدد است که پروژه خود را اجرا و این تپه باستانی را نابود کند.

تاکنون اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در سه نامه مکرراً در خصوص رعایت ضوابط برای فعالیت مذکور در کنار این اثر تاریخی که یکی از سایت های مهم تاریخی در کشور و با قدمت بیش از چهل قرن است و در سال 1348 با شماره 838 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده تذکر داده است.

میراث فرهنگی تاکنون مخالفت قطعی خود را این پروژه شهری نشان داده است، با این وجود تلاش ها شهرداری برای پیشبرد اهداف خود ادامه دارد.

تصاویری از آخرین وضعیت این تپه باستانی را در ادامه ببینید:

تصاویر: ایرنا

منبع: چمدان
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 624

به "چغا گاوانه؛ میراثی در میان یک شهر ، تصاویر وضعیت پرحاشیه اثر مهم تاریخی اسلام آباد غرب ، شهرداری اینگونه به جنگ تاریخ رفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چغا گاوانه؛ میراثی در میان یک شهر ، تصاویر وضعیت پرحاشیه اثر مهم تاریخی اسلام آباد غرب ، شهرداری اینگونه به جنگ تاریخ رفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید