کره شمالی آژانس اتمی را عروسک خیمه شب بازی نامید

به گزارش تور تایلند ارزان، ایسنا نوشت: کره شمالی آژانس بین المللی انرژی اتمی را عروسک خیمه شب بازی نامید که به ساز نیروهای متخاصم می رقصد.

کره شمالی آژانس اتمی را عروسک خیمه شب بازی نامید

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اظهارات به دنبال هشدار رئیس آژانس مبنی بر آنکه فعالیت های هسته ای کره شمالی همچنان مایه نگرانی جدی است، ایراد شد.

آژانس از زمان اخراج بازرسان این نهاد در سال 2009 هیچ دسترسی به مراکز اتمی کره شمالی ندارد.

کیم سونگ، فرستاده کره شمالی در سازمان ملل گزارش سالانه آژانس به مجمع عمومی درباره این کشور را رد کرد و آن را براساس حدسیات و دروغ ها خواند.

وی گفت: آژانس چیزی بیش از ابزار سیاسی کشورهای غربی نیست. جمهوری دموکراتیک خلق کره مادامی که آژانس بین المللی انرژی اتمی بی طرفی و شفافیت را رعایت نمی کند و مانند عروسک خیمه شب بازی به ساز نیروهای دشمن با کره شمالی می رقصد، هرگز کاری با آژانس نخواهد داشت. در حال حاضر موضع رسمی ما از آژانس این است همانطور که از 20 سال قبل بوده است.

وی اضافه کرد: ما مدتها قبل آژانس را ترک کردیم و نمی توانیم اقدامات جانبدارانه این آژانس با نیروهای متخاصم را در اعمال فشار بر خود فراموش کنیم. این آژانس با اقداماتش تردیدها درباره برنامه و تاسیسات صلح آمیز کره شمالی را از دهه 90 برانگیخت. به صراحت و بار دیگر می گویم که کره شمالی هیچ کاری با آژانس مادامیکه به موضع جهت دار خود ادامه دهد و همچون عروسک خیمه شب بازی به ساز کشورهای متخاصم علیه کره شمالی برقصد ندارد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1456

به "کره شمالی آژانس اتمی را عروسک خیمه شب بازی نامید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی آژانس اتمی را عروسک خیمه شب بازی نامید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید