6 دروغی که نباید به خودتان بگویید

به گزارش تور تایلند ارزان، 1. من که اصلا وقتش را ندارم

برای کسب یک مهارت، درس خواندن یا یک پروژه بزرگ، همواره وقت نداشتن، بدترین بهانه ممکن است.

6 دروغی که نباید به خودتان بگویید

مشکل این است که خیلی وقت ها ما نمی خواهیم واقعا کاری را انجام بدهیم و در پس ذهنمان یا از آن بدمان می آید یا جسارت انجام دادنش را نداریم.

همواره راهی برای سازماندهی زندگی و حذف کارهای بی فایده و وقت باز کردن برای کارهای ضروری وجود دارد.

اگر واقعاً می خواهید کاری را انجام دهید، راهی برای انجام آن خواهید یافت!

2. آغاز به سرزنش دیگران می کنید

دیگران را به خاطر اشتباهات خود یا آنچه بر سر شما آمده، سرزنش می کنید. در واقع این طور وقت ها نمی خواهیم بپذیریم که هیچ کس کامل نیست و اشتباه جزئی از زندگی است. اندازه توقعتان را از خودتان پایین تر بیاورید و روابط خودتان را با دیگران با سرزنش کردن آنها در آشکار و نهان خراب نکنید.

3. غیر ممکن است

وقتی می گویید چیزی غیرممکن است، اساساً از همان ابتدا توانایی های خود را انکار می کنید، شما تصمیم می گیرید که توانایی آن را نداشته باشید.

گاهی اوقات به این علت این کار را انجام می دهیم که می ترسیم باور های خود را به چالش بکشیم و از محدوده راحتی خود خارج شویم.

باید خودتان را عملا درگیر پروژه ای کنید و توانایی های فعلی خودتان بهره ببرید، دشواری هایش را ساده سازی کنید و از یاری دیگران بهره ببرید.

4. شما معتقدید که دیگران درکتان نمی نمایند

شما گاهی اوقات از این باور به عنوان یک ابزار فرار استفاده می کنید تا از شنیدن آنچه واقعاً باید بشنوید؛ اجتناب کنید. در جالی که هیچ کس واقعا تنها نیست. بسیاری از آدم های دیگر هم بر چالش های مشابه شما غلبه نموده اند.

اطرافیان شما هر قدر هم بی توجه باشند، به هر حال روبات نیستند و شما باید گام های اول را برای تعامل و فهماندن سخنتان به آنها باید بردارید.

5. تکیه کلام شما این شده: گفتنش فقط آسان است، در عمل …

با همین تکیه کلام خلاقیت را در خود می خشکانیم و در پی راه های مبتکرانه برای حل مسائل برنمی آییم.

6. هنوز کار را آغاز ننموده اید و انتظار دارید چگونه ها را بدانید یا یک راهنمای آسان و مشروح برای غلبه بر همه مسائل به دست شما داده گردد!

اگر می توانستیم چند بار زندگی کنیم لابد یک حل المسائل زندگی مفصل می داشتیم که طبق آن می شد از همه مسائل اجتناب کرد و چگونه ها را دانست. اما چون عملا یک بار زندگی می کنیم و شرایط هر کس یگانه است، برای انجام کارها و پیش بردن زندگی چاره ای جز این نداریم که عملا وارد کارها شویم و با مسائل مبارزه کنیم. آگاهی و راه های منحصر به فرد حل مسائل در حین حرکت به سمت هدف و قله به دست می آیند نه در دامنه یک کوهستان!

منبع: یک پزشک
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2154

به "6 دروغی که نباید به خودتان بگویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 دروغی که نباید به خودتان بگویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید