آلمان: ویدئوی آمریکایی ها برای متهم کردن ایران کافی نیست

به گزارش تور تایلند ارزان، وزیر امور خارجه آلمان تأکید کرد که ویدئوی منتشر شده از سوی آمریکا را برای متهم کردن ایران در ماجرای انفجار دو فروند نفتکش در دریای عمان کافی نمی داند.

آلمان: ویدئوی آمریکایی ها برای متهم کردن ایران کافی نیست

با قیمت تور آلمان بهار از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان روز آدینه در یک نشست خبری در شهر اسلو پایتخت نروژ به خبرنگاران گفت ویدئویی که اخیراً آمریکایی ها برای اثبات ادعای خود مبنی بر دست داشتن ایران در حادثه انفجار دو فروند کشتی نفتکش در دریای عمان منتشر نموده اند، برای متهم کردن ایران کافی نیست.

وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد: این ویدئو [برای اثبات ادعای آمریکا] کافی نیست. مطمئناً ما می توانیم آنچه را که در این ویدیو نمایش داده می گردد، درک کنیم. اما به منظور انجام ارزیابی نهایی، این ویدئو برای من کافی نیست.

پیش از ظهر روز پنج شنبه (23 خرداد) دو کشتی نفتکش شامل نفتکش Front Altair که با پرچم جزایر مارشال متعلق به نروژ از قطر اتانول بارگیری نموده بود و نفتکش Kokuka Courageous که با پرچم پاناما از الجبیل عربستان به مقصد سنگاپور، محموله متانول حمل می کرد، دچار حادثه شدند که بنا بر ادعای رسانه های غربی هدف حمله قرار گرفته اند.

آمریکا با انتشار ویدئویی که ظاهراً قایقی را در حال جدا کردن یک مین دریایی (به زعم آمریکایی ها) از یکی از نفتکش های حادثه دیده نشان می دهد، مدعی شده است که این قایق ایرانی بوده و به منظور پاک کردن رد پای ایران در این حادثه به محل اعزام شده است.

با توجه به سابقه ادعاها علیه جمهوری اسلامی ایران که از ماجرای فجیره شروع شد، پیش بینی این موضوع سخت نبود که احتمالاً رسانه ها و حتی مقامات غربی درصدد خواهند بود که پای ایران را نیز به موضوع باز نمایند؛ همان طور که در ماجرای فجیره نیز این رخ داد امّا نهایتاً معین شد در گزارشی که اماراتی ها با یاری نروژ و قاعدتاً دوستان آمریکایی و انگلیسی خود تهیه و به شورای امنیت سازمان ارسال کردند نتوانستند هیچ استدلال و سندی مبنی بر اینکه ایران در این ماجرا نقش داشته ارائه نمایند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 17 اسفند 1398 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 888

به "آلمان: ویدئوی آمریکایی ها برای متهم کردن ایران کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: ویدئوی آمریکایی ها برای متهم کردن ایران کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید