استفاده از ماسک در خودروی شخصی ضرورتی ندارد

به گزارش تور تایلند ارزان، دبیر انجمن متخصصان عفونی کشور گفت: افرادی که در خودروی شخصی و تنها هستند نیازی به استفاده از ماسک ندارند و اتفاقا باید هوای مناسب در ماشین تبادل شود.

استفاده از ماسک در خودروی شخصی ضرورتی ندارد

به گزارش خبرنگاران، آمیتیس رمضانی، دبیر انجمن متخصصان عفونی کشور در مورد موج چهارم کرونا و چگونگی الگوی شیوع این ویروس در گروه های سنی مختلف با برنامه گفتگوی علمی مصاحبه کرد.

رمضانی با بیان اینکه ویروس غالب در جامعه ما ویروس جهش یافته انگلیسی است، گفت: این ویروس سرایت و کُشندگی بیشتری دارد و از نظر سیر بیماری نیز متفاوت است به این معنا که بیماران، زودتر بدحال می شوند.

وی با بیان اینکه این ویروی از نظر سایز و اندازه تغییری نکرده گفت: زمانی که تغییرات جهشی در این ویروس ایجاد می شود توانایی های ویروس هم افزایش پیدا می کند و دلیل توصیه ما به دو ماسک هم این است که یک ماسک صورت را کامل و از گوشه ها نمی پوشاند.

دبیر انجمن متخصصان عفونی کشور اظهارکرد: دلیل پیک چهارم و افزایش فرایند بستری های امروز ناشی از بازگشایی ها از بهمن ماه و خریدها و رفت و آمدهای زیاد مردم در اسفندماه سال گذشته و بعد هم سفرهای نوروزی و دورهمی های کامل است و البته ما هنوز به پیک کامل نرسیده ایم.

رمضانی گفت: مردم تصور کردند که بازگشایی ها به معنای از بین رفتن این ویروس است درصورتیکه هیچ تغییری ایجاد نشده بود و فقط تعداد گردش ویروس کمتر شده بود.

وی به مردم توصیه کرد که حتی الامکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکنند و در تجمع ها و مکان های پرازدحام شرکت نداشته باشند.

دبیر انجمن متخصصان عفونی کشور توزیع بسته های معیشتی بین اقشار کم درآمد و اعمال قوانین سختگیرانه در ترددها را از مسئولان خواستار شد و گفت: ما باید رفت و آمدها را کنترل کنیم تا حداقل تلفات کمتری داشته باشیم و شیب را کاهش دهیم.

رمضانی درمورد تغییر رفتار ویروس کرونا با بیان اینکه طیف سنی مبتلایان تغییر کرده اظهارکرد: تا چد ماه قبل، بچه ها و افراد جوان تر علائم خفیف و کمتری داشتند و خیلی راحت تر بهبود پیدا می کردند اما متاسفانه در پیک چهارم جوانان و بچه ها در کنار افراد مسن مبتلا شده و جزو گروه های مبتلا قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: تا زمانی که واکسیناسیون شروع شود و به مرحله عمومی برسد باید از خودمان محافظت کنیم البته این به معنای این نیست که مردم خیلی نگران شوند اما باید سعی کنند این مسئله را به خوبی مدیریت کنند چراکه ممکن است تا یک سال آینده هم درگیر این بیماری باشیم.

دبیر انجمن متخصصان عفونی کشور با بیان اینکه نیازی به استفاده از ماسک در داخل خودرو نیست گفت: افرادی که در خودروی شخصی و تنها هستند نیازی به استفاده از ماسک ندارد و اتفاقا باید هوای مناسب در ماشین تبادل شود.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1784

به "استفاده از ماسک در خودروی شخصی ضرورتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ماسک در خودروی شخصی ضرورتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید