اعزام 6 هیات تجاری به نمایشگاه اکسپو 2020 در دستور کار اتاق بازرگانی فارس

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: برگزاری نمایشگاه اکسپو 2020 به مدت شش ماه در کشور امارات فرصت کلیدی و طلایی برای تجار و صادرکنندگان و بخش صادرات و اقتصاد استان فارس است.

اعزام 6 هیات تجاری به نمایشگاه اکسپو 2020 در دستور کار اتاق بازرگانی فارس

به گزارش دریافتی خبرنگاران از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در جلسه هماهنگی نمایشگاه اکسپو 2020 در جمع فعالان مالی استان فارس بیان نمود: نمایشگاه اکسپو هر 5 سال در یک کشور برگزار می گردد که نمایشگاه اکسپو 2020 به میزبانی کشور امارات و با حدود 200 کشور برگزار خواهد شد که این رویداد عظیم می تواند یک فرصت مالی منحصر به فرد برای استان باشد.

وی با تاکید بر اینکه قدمت دیرینه تجارت با کشور امارات و نزدیکی جغرافیایی استان فارس فرصت بسیار ویژه ای برای تجار و بازرگانان این استان است اضافه نمود: ظرفیت های استان در بخش های متخلف و بنگاه های فراوریی استان در حوزه کالاها و برندهای فراوریی استان می توانند در این رویداد به خوبی معرفی شوند.

رازقی اظهارداشت: ما در اتاق بازرگانی فارس در حال برنامه ریزی و هماهنگی با بخش های مختلف از جمله نمایشگاه های بین المللی، شرکت شهرک های صنعت، سازمان صمت و استانداری برای حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای فعالان مالی در این بازده زمانی هستیم.

وی با اشاره به مدت زمان مناسب 6 ماه این نمایشگاه اضافه نمود: علاوه بر برگزاری برنامه های متعدد و هماهنگی های لازم جهت مشارکت بیشتر فعالان مالی استان، در مدت زمان برگزاری این نمایشگاه اعزام هیات های تجاری مختلف از استان به کشور امارات را ساماندهی خواهیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: باید با برنامه ریزی منسجم و منظم شرایطی ایجاد گردد که استان بتواند در ابعاد مختلف از فرصت نمایشگاه اکسپو 2020 امارات بیشترین و برترین بهره برداری را داشته باشد.

در ادامه این جلسه حسن زمانی مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی و کمیسر ژنرال ایران در اکسپو 2020 امارات گفت: در این نمایشگاه دو هزار و 14 متر مربع زمین به پاویون جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است که کار احداث آن از سال 99 آغار شده و در مردادماه سال جاری در اختیار ما قرار داده می گردد.

** پیش بینی 35 میلیون نفر بازدیدنماینده از نمایشگاه اکسپو 2020 امارات

وی با بیان اینکه این اندازه پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه های بین المللی بی نظیر است اسم داشت: پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه اکسپو 2020 در یکی از برترین موقعیت های جغرافیایی این نمایشگاه قرار گرفته است و باعث افتخار است که پاویون جمهوری اسلامی برگرفته از فرهنگ و هنر و تاریخ این کشور طراحی و اجرا شده و از بین 198 کشور جز 8 پاویون برتر شناخته شده است.

زمانی توضیح داد: بر اساس برآوردها پیش بینی می گردد حدود 35 میلیون نفر از نمایشگاه اکسپو 2020 امارات بازدید نمایند که 80 درصد این بازدیدنمایندگان از خارج از امارات خواهند بود که این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای ایجاد تحول در صنعت گردشگری کشور ما خواهد بود.

وی اضافه نمود: یکی از اهداف حضور معرفی چهره استان غنی فارس که یکی از نمادهای فرهنگ ایران زمین است در این نمایشگاه برترین های استان خود را در بخش های فرهنگی، گردشگری، صنعتی و جذب سرمایه گذار عرضه و فرهنگ غنی مردم ایران را به دنیایان نشان دهد.

زمانی با اشاره به خسارت کسب و کارها از بیماری کرونا و رکود در بعضی از بخش ها بیان نمود: نمایشگاه اکسپو امارات یکی از برترین فرصت ها برای کشور ایران به ویژه در بخش مالی و رونق صادرات است که بتواند خود را در ابعاد مختلف معرفی و عرضه کند.

اتاق مشترک ایران و امارات در کنار فعالان مالی برای حضور در نمایشگاه اکسپو 2020

فرشید فرزانگان رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات هم در این جلسه گفت: اکسپو یک رویداد اجتماعی، فرهنگی، علمی و هنری با کارکرد تجاری است که نمایش دستاوردهای نو در حوزه اکسپو، بهره وری از صنایع خلاق، آشنایی بازدید نمایندگان با دستاوردهای هر کشور، برگزاری جلسات تجاری ، فعال شدن بخش تجاری در فضای پاویون و توسعه مبادلات تجاری از جمله اهداف مالی و تجاری نمایشگاه اکسپو 2020 امارات است.

وی اظهارداشت: پاویون جمهوری اسلامی در برترین مکان و قلب اکسپو 2020 قرار گرفته که با توجه به پیش بینی بازدید بیش از 35 میلیون نفر از این نمایشگاه، باید ساز و کاری فراهم گردد که برند کالاهای ایرانی و فرصت های تجاری کشور به ویژه در حوزه علم و آینده در این نمایشگاه به خوبی ارائه گردد.

فرزانگان با تاکید بر اینکه مدت شش ماه فرصت کم نظیری برای معرفی و توسعه کالاهای ایرانی است اضافه نمود: با توجه به مناسبات قدیمی استان فارس با کشور امارات، این استان فرصت غنیمتی را برای حضور و عرضه کالاها و مزیت های مالی خود نسبت به سایر استان ها در این نمایشگاه دارد.

وی ادامه داد: برای برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه اکسپو 2020 امارات برنامه ریزی های خوبی در کشور از جمله اعزام هیات های تجاری، برگزاری جلسات B TO B برای تجار و بازرگانان، معرفی دستاوردهای علمی ایران، همایش های مختلف و ایجاد فرصت دیدار رودررو با بازرگانان کشور امارات تدوین شده است.

فرزانگان اسم داشت: اتاق مشترک ایران و امارات وظیفه خود می داند در کنار بخش مالی کشور باشد و شرایط برای حضور فراوری نمایندگان، تجار و بازرگانان و فعالان مالی ایران را در این اکسپو تسهیل و کمک دهد.

در ادامه این جلسه سید محمود موسوی مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی فارس هم گفت: نمایشگاه اکسپو فضایی برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی، مالی هر کشور است که این نمایشگاه می تواند منشا اتفاقات خوب برای استان فارس به ویژه در بخش اقتصاد استان باشد.

وی توضیح داد: استان فارس ظرفیت و داشته های بسکمک دارد که می تواند نمایشگاه اکسپو را تکمیل و ارائه کند.

موسوی اضافه نمود: در راستای حضور مطلوب پاویون استان فارس در نمایشگاه اکسپو 2020 امارات، در حال هماهنگی و برنامه ریزی در سطح استان هستیم که کوشش می کنیم حضور قدرتمندی از استان فارس را ارائه دهیم.

اکسپو یک صنعت نمایشگاهی است و به نمایشگاه هایی گفته می گردد که بیش از سه هفته طول بکشد.

نمایشگاه اکسپو برای اولین بار در منطقه خاورمیانه، آسیا و آفریقا با حضور حدود 200 کشور از سراسر دنیا برگزار می گردد. امارات امتیاز برگزاری این رویداد مهم را سال 2014 کسب نموده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1856

به "اعزام 6 هیات تجاری به نمایشگاه اکسپو 2020 در دستور کار اتاق بازرگانی فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام 6 هیات تجاری به نمایشگاه اکسپو 2020 در دستور کار اتاق بازرگانی فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید