اعلام برنامه های آماده سازی تیم ملی بسکتبال برای حضور در المپیک

به گزارش تور تایلند ارزان، به گزارش خبرنگاران، طبق برنامه پیشنهادی فدراسیون بسکتبال که به منظور آماده سازی تیم ملی این رشته برای المپیک توکیو تدوین شده، ملی پوشان بسکتبال پیش از اعزام به توکیو، چهار مرحله اردوی آماده سازی همراه با حضور در سه تورنمنت بین المللی را پشت سر خواهند گذاشت.

اعلام برنامه های آماده سازی تیم ملی بسکتبال برای حضور در المپیک

به گفته رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال، هنوز زمان بندی این برنامه ها نهایی نشده اما کلیات آن دربرگیرنده هفت محور مورد نظر (چهار اردو و سه تورنمنت) است.

وی در تبادل نظر با خبرنگاران با تأکید بر اینکه اردوی آماده سازی تیم ملی بسکتبال از نیمه دوم اردیبهشت ماه شروع می گردد، اعلام نمود: به دلیل ماه مبارک رمضان هنوز تاریخ دقیق برای شروع اردو را نهایی ننموده ایم اما به طور حتم از اردیبهشت ماه و نهایتاً روزهای ابتدایی خرداد ماه اردوها را شروع می کنیم و به صورت مستمر تا زمان اعزام به توکیو ادامه خواهیم داد.

به دلیل نامعین بودن زمانبندی دقیق اردوها، اینکه هر مرحله اردو در چه تاریخی شروع و به خاتمه می رسد، معین نیست اما به طور حتم این چهار مرحله اردو را تا پیش از المپیک برپا خواهیم کرد. حضور در سه تورنمنت هم مد نظر است که قصد داریم خود برگزارکننده یکی از آنها با حضور دیگر کشورها باشیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال با یادآوری اینکه به دلیل شرایط کرونایی دنیا، تقویم خیلی از تیم ها هنوز نهایی نشده است، گفت: قصد داریم ملاقاتهای تدارکاتی را با اروپایی ها داشته باشیم اما مسئله این است که هنوز خیلی از آنها برنامه های آماده سازی خود را مصوب و نهایی ننموده با این حال با تیم هایی مثل یونان، روسیه و اسپانیا مذاکره داشته ایم و آمادگی خود را برای ملاقات با آنها در قالب تورنمنت های بین المللی اعلام نموده ایم.

وی گفت: فدراسیون دنیای بسکتبال برای معین شدن چهار تیم باقی مانده المپیک، چهار مسابقه انتخابی در کانادا، صربستان، لیتوانی و کرواسی برگزار خواهد نمود. قاعدتاً تیم های شرکت کننده در هر یک از این تورنمنت ها برگزارکننده ملاقاتهایی خواهند بود که در آن شرکت خواهند کرد. از این فرصت برای رسیدن به هدف خود جهت حضور در تورنمنت های بین المللی استفاده می کنیم.

طباطبایی تأکید کرد: برنامه پیشنهادی برای آماده سازی تیم ملی بسکتبال به کمیته ملی المپیک ارائه شده تا در ستاد عالی مطرح و به تصویب نهایی برسد. مسئولان کمیته از برنامه پیشنهادی رضایت کامل داشتند و از آن استقبال کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1617

به "اعلام برنامه های آماده سازی تیم ملی بسکتبال برای حضور در المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام برنامه های آماده سازی تیم ملی بسکتبال برای حضور در المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید