اعلام مقررات ورود اتباع 4 کشور به ایران

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مقررات ورود اتباع 4 کشور به ایران اعلام شد.

اعلام مقررات ورود اتباع 4 کشور به ایران

داستان چیست؟

یکی از شرکت های هواپیمایی در بخشنامه ای به رؤسای شعب این هواپیمایی و مدیران دفاتر خدمات مسافرت هوایی نوشت که؛ پیرو نامه های مورخ 18 و 21 تیرماه سازمان هواپیمایی کشوری در مورد مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره ورود اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق و هند (اعم از مقیم و غیرمقیم) و چگونگی ورود اتباع این کشورها بر اساس ضوابط ذیل مقرر شده است:

1- کلیه کسانی که قبلا از مراجع ذیربط جمهوری اسلامی ایران پروانه اقامت، ویزا تحصیلی، ویزا ورود چندبار، ویزا با حق کار، ویزا درمانی، ویزا سرمایه گذاری و مهر خروج و مراجعت دریافت نموده اند، مجاز خواهند بود از تاریخ اول تیرماه از مبادی مرزی قانونی به کشور سفر نمایند. افراد مذکور می بایست در کشور مبدأ فرم خوداظهاری پیوست را تهیه، تکمیل و در هنگام ورود به کشور به نمایندگان وزارت بهداشت مستقر در گمرک تحویل دهند.

2- اتباع خارجی قبل از ورود به ایران باید گواهی سلامت خود را به تأیید وزارت بهداشت کشور خود برسانند و سپس برای صدور ویزا به نمایندگی های سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند. گواهی مذکور باید به هنگام ورود به نمایندگان وزارت بهداشت ارائه گردد.

3- صدور سایر ویزا از جمله ویزا گردشگری و زیارتی کماکان ممنوع خواهد بود.

4- دارندگان گذرنامه سیاسی، خدمت و هیئت های رسمی نیز طبق ضوابط ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و تکمیل فرم خوداظهاری و داشتن گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلاء به بیماری کرونا هستند.

5- براساس بند (و) ماده 2 قانون ورود و اقامت اتباع خارجی و به منظور حفظ سلامت عمومی کشور، رعایت پروتکل های بهداشتی و اخذ گواهی سلامت که به تأیید وزارت بهداشت محل رسیده و تکمیل فرم خوداظهاری لازم الاجراست و عدم رعایت آن تخلف از قانون تلقی خواهد شد. پلیس مهاجرت و گذرنامه و مأموران مرزبانی ضمن پایش ویزا صادره از سوی نمایندگی ها و آنالیز رعایت ضوابط فوق موظف شده اند از ورود اتباع خارجی فاقد گواهی سلامت ممانعت بعمل آورند و هرگونه تخلف از این مصوبات را به مراجع نظارتی وزارت متبوع خود گزارش نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1271

به "اعلام مقررات ورود اتباع 4 کشور به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام مقررات ورود اتباع 4 کشور به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید