افزایش 20 درصدی قیمت فولاد ، قیمت مسکن هم گران خواهد شد؟

به گزارش تور تایلند ارزان، به گزارش تجارت نیوز، فرشید پورحاجت، دبیر انجمن انبوه سازان کشور اضافه نمود: متأسفانه میزان نظارت در حوزه مصالح ساختمانی بسیار کاهش یافته است و این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت و معدن نتوانسته اند، برنامه مطلوبی برای حوزه ساخت و ساز کشور ارائه دهند.

افزایش 20 درصدی قیمت فولاد ، قیمت مسکن هم گران خواهد شد؟

جهت دریافت خدمات محوطه سازی ویلاهای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی باید سیاست ورزی ها و برنامه های درستی برای کنترل بازار مسکن ارائه کند، گفت: هم اکنون بازار مسکن دچار چالش های بزرگی شده و از ریل ثبات قیمتی خارج شده است.

پور حاجت با اشاره به اینکه در طی 10 سال گذشته حوزه مسکن به شدت آسیب دیده است، گفت: دولت، بازار مسکن را به صورت کامل رها نموده است و از سوی دیگر مداخلاتی که در بعضی از اوقات از سوی مسئولان انجام می گردد باعث شده که این بازار بیشتر دچار نوسان گردد.

او گفت: حدود 4 میلیون متقاضی در بازار مسکن وجود دارند، ولی متأسفانه میزان عرضه با فراوری مسکن برابر نیست و این خود تبدیل به چالش جدیدی برای مسئولان دولتی شده است.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور شرح داد: افزایش نرخ تورم، رشد نقدینگی و اقتصاد نابسامان باعث می گردد که در سال جدید بازار مسکن دچار مسائل بسیار زیادی از جمله افزایش قیمت گردد که این خود آسیب بسیار زیادی به خریداران و مستأجران بازار مسکن وارد می نماید.

پورحاجت ادامه داد: دولت باید هرچه سریعتر از بخش خصوصی برای بهبود بازار مسکن استفاده کند چرا که تنها گره گشای بازار مسکن بخش خصوصی خواهد بود.

او اظهار کرد: متأسفانه دولت در ماه های گذشته توجه چندانی به بخش خصوصی ننموده است، این در حالی است که می توانیم با حمایت های بخش خصوصی و تشکل ها در این حوزه میزان فراوری مسکن را افزایش دهیم.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی مسکن نمی تواند یاری چندانی به بازار مسکن کند، اضافه کرد: در سال 88 بسیاری از مسئولان و کارشناسان مسکن با طرح مسکن مهر مخالف بودند چرا که در این طرح بخش خصوصی حضور پررنگی نداشت و همین موضوع باعث شد که بعد از گذشت 10 سال هنوز پرونده این پروژه بسته نشده باشد.

پور حاجت اظهار کرد: باید دولت در سیاست ورزی های خود از بخش خصوصی یاری بگیرد تا با پررنگ تر کردن فراوریات حوزه مسکن بتواند آینده خوبی را برای این بخش رقم بزند.

او تأکید کرد: همچنین باید هرچه سریعتر با اقدامات مناسب جلوی افزایش قیمت مصالح ساختمانی به ویژه فولاد و میلگرد را گرفت چرا که هر افزایش قیمتی در این بازار بر قیمت تمام شده ساخت مسکن تأثیر بسیار زیادی می گذارد و این خود یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت در این بازار به شمار می رود.

منبع: تور تایلند ارزان

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 990

به "افزایش 20 درصدی قیمت فولاد ، قیمت مسکن هم گران خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 20 درصدی قیمت فولاد ، قیمت مسکن هم گران خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید