ایران و ایتالیا سند همکاری های تجدیدپذیر امضا می نمایند

به گزارش تور تایلند ارزان، فرهاد یزدان دوست، مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل و سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران با اشاره به وجود زمینه های همکاری متنوع در حوزه های آب، برق و تجدیدپذیرها، گفت: در پی گسترش روابط بین المللی به ویژه با کشورهای اروپا هستیم تا با این اقدام شاهد افزایش سطح روابط و توسعه آن در آینده باشیم.

ایران و ایتالیا سند همکاری های تجدیدپذیر امضا می نمایند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تجارت نیوز، وی با اشاره به ارتباط مستقیم بخش آب و انرژی، اضافه کرد: کاهش نزولات جوی و به طبع آن تشدید کم آبی در ایران موجب شده تا امسال بدترین شرایط بارش ها را در طی دهه های اخیر تجربه کنیم. با وجود اینکه شرایط سختی پیش روی ما خواهد بود ولی برنامه ریزی لازم نیز برای مدیریت این شرایط در بخش های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

یزدان دوست بر لزوم استفاده بهینه از خط اعتباری بین دو کشور تاکید نمود و گفت: ایتالیا می تواند در زمینه تحقیقات بازچرخانی آب، تصفیه فاضلاب برای صنعت و کشاروزی، شیرین سازی آب دریا و فراوری برق از منابع تجدیدپذیر و بهره وری انرژی مشارکت خوبی با کشور ایران داشته باشد.

مشاور وزیر در امور بین الملل با اشاره به خبر سفیر ایتالیا برای امضای سندی بین دو کشور در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، گفت: این سند می تواند قدم نخست برای حرکت به سمت فعالیت های بزرگتری باشد. ایتالیا برای ایران یک شریک خوب در عرصه بین المللی است و ما نیز علاقه مند به ادامه همکاری با این کشور هستیم.

مائورو کنچاتوری، سفیر ایتالیا در ایران نیز در این نشست حوزه انرژی را بخش مهمی در روابط دو کشور دانست و اضافه کرد: ایتالیا علاقه مند به ادامه همکاری بلندمدت با ایران است. پیش از این نیز یادداشت تفاهمی بین دو کشور وجود دارد که درصددیم سندی در زمینه انرژی های تجدیدپذیر بین دو کشور به امضا برسد و کارگروهی به آنالیز سند یاد شده بپردازد.

وی با اشاره به فعالیت شرکت های مطرح ایتالیایی در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، مدیریت آب و شیرین سازی آب دریا برای شرب، گفت: خلیج فارس می تواند منبع بزرگ تامین آب برای ایران باشد. البته در این در قبال موضوعات مهم دیگری همچون دریاچه ارومیه هم زمینه های خوبی برای همکاری وجود دارد.

وی یادآور شد: پیش از این یک شرکت ایتالیایی قدم نخست را در زمینه فراوری انرژی های خورشیدی در جزیزه قشم برداشته است که این قدم کوچک می تواند زمینه ساز قدم های بعدی برای پروژه های بزرگتری در ایران باشد.

همچنین در این نشست کارملو فیکاررا رایزن مالی سفارت ایتالیا در ایران، گفت: براساس برنامه ریزی اجرا شده مقرر شده است در تیرماه امسال هفت شرکت بزرگ فعال ایتالیا در زمینه انرژی های تجدیدپذیر به ایران آمده و سمیناری مشترک را با همکاری ساتبا برگزار نمایند.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 670

به "ایران و ایتالیا سند همکاری های تجدیدپذیر امضا می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و ایتالیا سند همکاری های تجدیدپذیر امضا می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید