برپا کردن کمپ در جزیره خارکو ممنوع است

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرنگاران/بوشهر نماینده میراث فرهنگی در جزیره خارگ خبر از جمع آوری یک کمپ غیرمجاز برپا شده در جزیزه خارکو داد.

برپا کردن کمپ در جزیره خارکو ممنوع است

علی جوکار با اعلام این خبر که برپایی کمپ های گردشگری و تور مسافرتی در جزیره خارکو ممنوع است، گفت: روز گذشته با گزارشات مردمی متوجه برپایی یک کمپ گردشگری در جزیره خارکو در نزدیکی جزیره خارگ شدیم که با اقدامات انجام شده و همکاری دستگاه های قضایی و انتظامی نسبت به جمع آوری آن اقدام شد.

وی ادامه داد: جزیره خارکو یکی از جزایر خالی از سکنه و نزدیک به جزیره خارگ و بستر مناسبی برای تبدیل شدن به منطقه گردشگری است اما در شرایط کنونی و موقعیت استراتژیک و همچنین ممنوعیت این نوع کمپ ها در جزیره بدون هماهنگی دستگاههای ذیربط، نسبت به جمع آوری آن اقدام می گردد و از هموطنان خواهش می کنیم که برای سفر به این جزیره برنامه ریزی ننمایند.

نماینده میراث فرهنگی جزیره خارگ همچنین از مردم جزیره خارگ برای عدم پذیرش مهمان در ایام نوروز و اسکان آنان در هتل، بومگردی و مهمانسراها درخواست کرد و اظهار کرد: زیرساخت های بهداشتی در این جزیره در حدی نیست که بتوانیم ویروس کرونا را کنترل کنیم و بهترین حالت در خانه ماندن و عدم مسافرت و همچنین کمتر شدن دید و بازدیدها می باشد.

نماینده میراث فرهنگی خارگ در خاتمه از آنالیز روزانه مسافران ورودی در جزیره خارگ گفت و ادامه داد: با توجه به موقعیت این جزیره و مهاجر پذیر بودن آن که بیشتر قشر کارگر و کارمندی را دارد بعضی مسافران به اجبار باید به این جزیره مسافرت نمایند و ما نیز تدابیری برای جلوگیری از شیوع این ویروس در جزیره با همکاری مراکز بهداشتی و درمانی انجام می دهیم، اما باز هم از مردم درخواست داریم برای کارهای غیر ضروری به این جزیره سفر ننمایند و برای زدن کمپ در جزیره خارکو نیز اقدامی صورت نپذیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 991

به "برپا کردن کمپ در جزیره خارکو ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپا کردن کمپ در جزیره خارکو ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید