بهانه جدید برای یک کلاهبرداری!

این روزها بازار سودجویی و دریافت هزینه های مازاد بر خدمات داغ شده است و هر یک از سودجویان از راهی برای کلاهبرداری و فریب کاربران استفاده می نمایند.

بهانه جدید برای یک کلاهبرداری!

به گزارش خبرنگاران، اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه از ابتدای مهرماه امسال به یکسان سازی تعرفه های خود اقدام کردند تا بدین ترتیب هر دقیقه مکالمه درون و برون شبکه، در هر یک از اپراتورها به صورت تک نرخی محاسبه گردد؛ به گفته آن ها، این روش جدید قیمت گذاری موجب سهولت و شفافیت بیش تر در محاسبه هزینه مکالمات مشترکین می گردد. درواقع در حالی که تا پیش از این، تماس های اپراتورهای همراه با سایر اپراتورها، هزینه متفاوت و بعضا بیش تری در مقایسه با تماس با شماره های همان اپراتور داشت، اما با یکسان سازی تعرفه، این تفاوت حذف شد.

اگرچه همان زمان هم یکسان سازی تعرفه ها موجب افزایش قیمت در برخی از تماس های درون شبکه یا برون شبکه برای اپراتورهای اول و دوم شده بود، اما نفس یکسان سازی تعرفه ها به خودی خود، اتفاق مثبتی بود که رخ داد. این موضوع هم توسط هر یک از اپراتورها به وسیله پیغامک و انتشار اطلاعیه در رسانه های خبری و یا اطلاع رسانی در وب سایت اپراتورها انجام شد.

درحالی که یکسان سازی تعرفه ها و تک نرخی شدن تماس های درون شبکه یا برون شبکه برای اپراتورهای اول و دوم، هزینه ای برای مشترکان ندارد و جزو خدماتی است که توسط اپراتورها ارائه شده، اما به نظر می رسد برخی اقدام به سودجویی از این موضوع نموده و به گفته برخی کاربران، تماس هایی با آن ها گرفته و بابت یکسان سازی تعرفه ها درخواست هزینه نموده اند. البته اپراتورها نیز به خبرنگاران اعلام نمودند که این درخواست ها کلاهبرداری بوده و نباید هزینه ای بابت این خدمات پرداخت گردد.

با وجود این، با توجه به این که این روزها بازار سودجویی و دریافت هزینه های مازاد بر خدمات داغ شده است و هر یک از سودجویان از راهی برای کلاهبرداری و فریب کاربران استفاده می نمایند، کاربران باید دقت داشته باشند که هنگام رویارویی با موارد این چنینی، در مرحله ابتدایی هزینه ای را برای این افراد واریز ننمایند و پس از آن، موضوع را با اپراتور و مسوولان مربوطه در میان بگذارند.

اخیرا هم وزیر ارتباطات در پستی در یکی از شبکه های اجتماعی، در راستای مطلع سازی کاربران اعلام نمود که نرم افزارها و یا پیغام هایی که در فضای مجازی، با عنوان شارژ و یا اینترنت رایگان، تبلیغ می نمایند، دروغ و فریب است. هم چنین تماس هایی که با عنوان برنده شدن در قرعه کشی از شما درخواست اطلاعات بانکی می نمایند، نیز کلاهبرداری است و باید مراقب باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهانه جدید برای یک کلاهبرداری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهانه جدید برای یک کلاهبرداری!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید