به خاطر کرونا 19 هفته در خانه ماندم، حمایت وزارت ارشاد؟ من چیزی ندیدم!، با بوم وبانو به تلویزیون و با تئاتر کودک به روی صحنه می آیم

به گزارش تور تایلند ارزان، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون با انتقاد از افرادی که به بهانه های مختلف اصول بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نمی نمایند گفت: من و خانواده ام به خاطر کرونا 19 هفته در خانه ماندیم.

به خاطر کرونا 19 هفته در خانه ماندم، حمایت وزارت ارشاد؟ من چیزی ندیدم!، با بوم وبانو به تلویزیون و با تئاتر کودک به روی صحنه می آیم

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، ساناز سماواتی از بازیگران شناخته شده سینما تئاتر و تلویزیون است. او در کنار فعالیت هنری، بازرس انجمن بازیگران سینما و تلویزیون نیز هست.سماواتی از میانه های دهه 70 پس از فعالیت در عرضه تئاتر، تقریباً به صورت هم زمان بازی در سینما و تلویزیون را شروع کرد. با این حال مخاطبان، او را بیشتر با سریال های پربیننده ای همچون مسافر به کارگردانی سیروس مقدم، زیر آسمان شهر (سری سوم) به کارگردانی مهران غفوریان، نودشب و نقطه چین به کارگردانی مهران مدیری و تولدی دیگر ساخته داریوش فرهنگ می شناسند.

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، سال گذشته نیز با سریال های شش قهرمان و نصفی، محرمانه و وارش در تلویزیون حضور داشت.

سماواتی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران با اشاره به این که این روزها در حال تمرین یک تئاتر کودک به نام ننه شهرزاد در سرزمین عجایب به کارگردانی همسرش هومن حسین نژاد است اضافه نمود: من و همسرم مدتی است که به صورت تخصصی در حوزه تئاترکودک کار می کنیم. این نمایش هم به کارگردانی و تهیه نمایندگی آقای حسین نژاد است؛ قرار بود زمستان سال گذشته روی صحنه برویم که ابتدا به خاطر آلودگی هوا و بعد به دلیل شیوع کرونا کار خوب دیده نشد و متوقف ماند.

ننه شهرزاد در سرزمین عجایب؛ نمایشی برای افزایش مهارت های اجتماعی بچه ها

وی اظهار کرد: کار در مراحل آخر آماده سازی و طراحی پوستر است و به امید خدا در تالار هنر روی صحنه می رود؛ البته مثل اغلب کارهای این ماه های اخیر بدون تماشاگر و به صورت زنده از اینترنت پخش خواهد شد.

سماواتی گفت: ننه شهرزاد در سرزمین عجایب یک تئاتر موزیکال وبا حضور شخصیت های داستانی ایرانی و غیرایرانی است و روی صلح، دوستی، همدلی، مهربانی و اتحاد تمرکز دارد. با توجه به شیوع کرونا مسائل بهداشتی مربوط به این بیماری را هم به کار اضافه نموده ایم. یکی از نمایش هایی است که بچه ها در آن حضور پررنگ و مستقیم دارند و اصلاً کار برای بچه هاست.الان در مراحل آخر آماده سازی است.

وی اضافه نمود: در تلویزیون هم در سریال بوم و بانو به کارگردانی آقای سعید سلطانی بازی نموده ام که یک اثر تاریخی است و قرار است در چند روز آینده روی آنتن شبکه دو سیما برود. علاوه بر این، در یک فیلم تلویزیونی به نام یک روز تعطیل بهاری به کارگردانی هادی رحیمی هم ایفای نقش نموده ام که در مرحله تدوین است. این تله فیلم از آن دسته کارهایی است که یک قصه قوی و کارگردانی خوب دارد و خودم خیلی دوستش دارم.

حمایت و برنامه ریزی وزارت ارشاد؛ اتفاقی که هنوز رخ نداده!

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بیان کرد : هم در زمان فراوری این تله فیلم و هم در این روزها که مشغول تمرین نمایش ننه شهرزاد در سرزمین عجایب هستم به شدت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی تأ کید دارم. همه عوامل هم با ماسک در صحنه حاضر هستند و مدام از مواد ضدعفونی استفاده می نمایند.

سماواتی با اشاره به این که تا به امروز شاهد هیچ گونه برنامه ریزی یا نظارت خاصی از جانب وزارت بهداشت یا وزارت ارشاد درباره فعالیت گروه های تئاتری و فراوریات نمایشی نبوده است اضافه نمود:اگر تهیه نماینده ای منصف باشد،ماسک و مواد ضدعفونی را به وفور تهیه می نماید و در اختیار گروه می گذارد ضمن این که خود بازیگران و عوامل هم سعی می نمایند رعایت نمایند؛این که حمایت خاصی در جریان فراوری صورت بگیرد را لااقل من ندیدم و نشنیده ام.

وی بیان کرد: من شخصاً توقع داشتم وزات بهداشت یا ستاد ملی مقابله کرونا تحرک بیشتری در این زمینه داشته باشد؛ یعنی افرادی را اعزام نمایند که به صورت نوبتی این شرایط را چک نمایند.

بازیگر سریال وارش گفت: چند وقت پیش برای انجام کاری به سازمان صداوسیمارفته بودم، موقع خروج چند نفر از مراجعه نمایندگان را دیدم که بدون ماسک در حال خروج از سازمان هستند. وقتی به افرادی که به عنوان نیروهای حراست ورود و خروج ها را کنترل می نمایند اعتراض کردم، گفتند راستش ما هم خسته شده ایم و کاری از دستمان برنمی آید. اختیاری هم نداریم که مانع از ورود این افراد شویم.

سماواتی توضیح داد:به نظر من باید چه در سازمان صدا و سیما و چه در سایر نهادها و ادارات باید از ورود افراد بدون ماسک جلوگیری گردد یا به آنها خدمات ندهند.این اتفاق درحالی می افتد که خود من اطلاع دارم تعداد زیادی از همکاران ما یا کارمندان صداوسیما با این بیماری درگیر شده اند.

وی اضافه نمود: جالب است در همان در ورودی سازمان، فردی نشسته بود که با تب سنج دمای بدن مراجعین را کنترل می کرد. گویا از طرف وزارت بهداشت آمده بودند وقتی با اوصحبت کردم و گفتم که چرا به افراد بدون ماسک تذکر نمی دهد گفت این موضوع از دایره اختیارات ما خارج است و به سازمان صدا و سیما مربوط است.یعنی به نوعی شاهد یک پاس کاری بین نهادها هستیم.

19 هفته ماندن در خانه و افرادی که کرونا را شوخی می گیرند!

سماواتی با انتقاد از افرادی که به بهانه های مختلف اصول بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نمی نمایند گفت: من به همراه اعضای خانواده ام 19 هفته در خانه بودیم و شرایط قرنطینه را رعایت کردیم اما با طولانی شدن این قضیه، چاره ای نداشتیم که برای گذراندن زندگی سر کار برویم. با این حال سعی می کنیم همه موارد شیوه نامه ها را رعایت کنیم، اما متاسفانه خیلی ها هم این قضیه را شوخی گرفته اند.

بازیگر سریال محرمانه با اشاره به این که در ماه های گذشته تسهیلات یا حمایت اقتصادی خاصی هم از سوی وزارت ارشاد صورت نگرفته است اضافه نمود: در این مدت بعضی از همکاران و دوستان من واقعاً با مسائل اقتصادی فراوانی روبرو بودند. حتی کسانی را می شناسم که مستأجر بودند و برایشان حکم تخلیه آمده و حسابی گرفتار شدند.

وی گفت: متأسفانه در افکار عمومی یک باور غلط شکل گرفته است که بازیگران و هنرمندان از لحاظ اقتصادی مسئله ای ندارند. حتی بارها شنیده ایم که می گویند همه بازیگران میلیاردر هستند در حالی که اصلاً این طور نیست؛ به جز عده ای انگشت شمار از سوپراستارها که در کارهای زیادی حاضر می شوند یا قراردادهای چند صدمیلیونی و میلیاردی می بندند، بخش عمده ای از بازیگران با کمترین دریافتی روزگار خود را می گذرانند علاوه بر بازیگران باید به عوامل فنی مثل فیلمبردار، صدابردار، گریمور ، نورپرداز و... هم اشاره کنم.

ساناز سماواتی در سریال وارش

بپذیریم که بازیگری شغل است

سماواتی اظهار کرد: مهم ترین خواسته من و دوستانم این است که فعالیت در تئاتر و هنرهای نمایشی هم به عنوان یک شغل تعریف گردد تا بازیگران هم بتوانند از مزایایی مثل بیمه بیکاری، بیمه بازنشستگی و خدمات درمانی استفاده نمایند. خود من حدود سی سال است که فعالیت هنری دارم و تازه هشت سال است که بیمه شده ام.خُب این واقعاً دردناک است. افرادی را می شناسم که از مرز پنجاه سالگی عبور نموده اند و هنوز بیمه نیستند. بازیگران زیادی را داشتیم که در سکوت رسانه ای و در شرایط بد اقتصادی فوت کردند و کسی به دادشان نرسید.

این بازیگر اضافه نمود: اگر بازیگری به عنوان یک شغل پذیرفته گردد و خدمات و پرداخت های بیمه ای مرسوم درباره آن اتفاق بیفتد دیگر موضوعاتی مثل اقتصادیات دادن و مواردی که گاهی مطرح می گردد نیز خود به خود حل خواهد شد و گرنه آن بازیگری که سال به سال کار نمی نماید و از مزایای بیمه هم برخوردار نیست چگونه باید اقتصادیات هم بدهد.

وی در نهایت گفت: من از مردم ممنون هستم. تنها دلخوشی ما در این حرفه همین لطفی است که مردم عزیز به ما دارند و سعی من در طول این سال ها این بوده که قدردان محبت شان باشم. امیدوارم با رعایت هرچه بیشتر مسایل بهداشتی و شیوه نامه ها، بیماری کرونا هم از بین برود و بتوانیم دوباره کنار هم باشیم.

4104/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1282

به "به خاطر کرونا 19 هفته در خانه ماندم، حمایت وزارت ارشاد؟ من چیزی ندیدم!، با بوم وبانو به تلویزیون و با تئاتر کودک به روی صحنه می آیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به خاطر کرونا 19 هفته در خانه ماندم، حمایت وزارت ارشاد؟ من چیزی ندیدم!، با بوم وبانو به تلویزیون و با تئاتر کودک به روی صحنه می آیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید