تجمع ضد آمریکایی در ژاپن برگزار گردید

پکن- خبرنگاران- تجمع ضد آمریکایی در استان اوکیناوا ژاپن در مخالفت با شروع مجدد کار احیای زمین برای جابجایی یک پایگاه ارتش آمریکا، روز دوشنبه در خشکی و دریا برگزار گردید.

تجمع ضد آمریکایی در ژاپن برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران از تلویزیون ژاپن، معترضان علاوه بر تجمع در شهر فوتنما، در قایق های خود به گوی های شناور در دریا که محدوده ورود ممنوع به منطقه احیای زمین را معین می نماید نزدیک شدند.

آنها در نوشته هایی که در دست داشتند خواهان لغو کار احیای زمین و حفظ مناظر ساحلی بودند.

در همین حال وزارت دفاع ژاپن دولت محلی استان اوکیناوا را نسبت به آغاز مجدد کار استحصال زمین از دریا در مکان معین شده برای جابجایی یک پایگاه نظامی آمریکا آگاه کرد.

پیش بینی می گردد این انتقال، مناقشه بین دولت مرکزی ژاپن و دولت محلی را شدت و شکاف میان دولت مرکزی و دولت اوکیناوا را عمیق تر کند.

این اقدام به عنوان بخشی از پروژه جابجایی درون استانیِ پایگاه هوایی فوتنما متعلق به تفنگداران دریایی آمریکا به ناحیه ساحلی کم جمعیت تری در منطقه هِنوکو در شهر ناگو توسط دفتر وزارت دفاع در اوکیناوا انجام شد.

دفتر اوکیناوا اولین کار احیای زمین را دسامبر سال گذشته در یک ناحیه شش هکتاری آغاز کرد این اداره به دولت محلی گفت که عملیات جدید را از امروز دوشنبه در منطقه ای 33 هکتاری در مجاورت محل قبلی از سر خواهد گرفت.

دولت استانی خواهان لغو این پروژه بوده است ماه گذشته در یک همه پرسی استانی، اکثریت واجدین شرایط رای دهی در این استان با انجام کار استحصال زمین از دریا مخالفت کردند.

**آساق**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 9 تیر 1398 شناسه مطلب: 268

به "تجمع ضد آمریکایی در ژاپن برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع ضد آمریکایی در ژاپن برگزار گردید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید