حزب دموکرات مسیحی به ممنوعیت برقع رای داد

به گزارش تور تایلند ارزان، اجلاس حزب دمکرات مسیحی آلمان برای آنالیز برنامه های این حزب در انتخابات ایالت بادن-وورتمبرگ در شهر روست تشکیل شد و نمایندگان در این اجلاس به ممنوعیت برقع رای دادند. این رای گیری به درخواست شورای جوانان حزب انجام شد. در پیش نویس حزب دمکرات مسیحی بر حمایت و تقویت شورای جوانان تاکید گردیده است. از سوی دیگر برای تصویب موضوعات مهم، باید نظرسنجی از شهروندان نیز صورت گیرد. در این شرایط به طور حیرت انگیزی، نمایندگان حزب براساس درخواست شورای جوانان، به ممنوعیت برقع رای دادند. پیش از این در پاییز سال 2016، حزب اتحادیه دمکرات مسیحی در مجلس ایالتی بادن- وورتمبرگ، علیه ممنوعیت عمومی برقع رای داده بود. علاوه بر این، اعضای حزب اتحادیه دمکرات مسیحی در گذشته بارها درباره ممنوعیت کامل برقع با یکدیگر بحث نموده بودند.

حزب دموکرات مسیحی به ممنوعیت برقع رای داد

نمایندگان در کنوانسیون ایالتی حزب، درباره همکاری دولت و شهرداری با اتحادیه ترکی- اسلامی دیتیب نیز بحث کردند. آنها به خصوص در مورد اینکه آیا این اتحادیه باید در آموزش مذهبی اسلامی دخالت کند یا خیر، به گفت وگو پرداختند. نظرات مختلفی در این باره، در دولت ائتلافی- متشکل از سبزها و اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان- وجود دارد. اخیرا وینفرد کرچمان، نخست وزیر ایالت بادن-وورتمبرگ، پذیرفته که به همکاری با دیتیب انتها دهد. علاوه بر این ها، اعضای حزب اتحادیه دمکرات مسیحی بادن-وورتمبرگ روز جمعه، اعضای حزب آلترناتیو برای آلمان را برای انتخابات آینده اروپا، به مبارزه دعوت کردند. توماس اشتروبل، رهبر اتحادیه دمکرات مسیحی در بادن –وورتمبرگ و مانفرد وبر از اتحادیه سوسیال مسیحی- که به عنوان سخنگوی مهمان دعوت گردیده بود- معتقدند که حزب اتحادیه دمکرات مسیحی مسیر سختی در انتخابات خواهد داشت. اشتروبل گفت: اعضای حزب آلترناتیو برای آلمان برای تحریک جامعه متدهای خودشان را دارند. چندی پیش الکساندر گائولند، از رهبران ضد مهاجرتی و اسلام ستیز این حزب گفته بود که هیتلر و نازی ها تنها فضله ای از یک پرنده روی تاریخ هزار ساله مملو از موفقیت آلمان هستد. ما اجازه نمی دهیم که این روند ادامه یابد.

اعضای حزب دمکرات مسیحی معتقدند که حزب آلترناتیو برای آلمان از رقبای اصلی آنها در انتخابات اروپا هستند. آنها نگران از دست دادن تعداد زیادی از آرای خود در مقابل حزب آلترناتیو برای آلمان هستند. برهمین اساس، وبر بر اهمیت انتخابات آینده تاکید نمود: در این انتخابات، سرنوشت قاره اروپا تعیین می گردد. باید در پارلمان اروپا، اکثریتی وجود داشته باشد که به ایده های اولیه شکل گیری اتحادیه اعتقاد دارد. در غیر این صورت، کشورهای اتحادیه اروپا قادر به همکاری با هم نیستند.

همچنین اعضای حزب اتحادیه دمکرات مسیحی خواهان گسترش فعالیت های آژانس مرزبانی اتحادیه اروپا (فرونتکس) و تقویت اقتصادی اتحادیه اروپا شدند. اشتروبل گفت که اگر مرزهای خارجی اتحادیه اروپا را حفظ نکنیم، شینگن شکست خواهد خورد. علاوه بر این، تقریبا 300 نماینده به برگزاری کمپین انتخاباتی در اروپا رای مثبت دادند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 139

به "حزب دموکرات مسیحی به ممنوعیت برقع رای داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب دموکرات مسیحی به ممنوعیت برقع رای داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید