خبری مهم برای متقاضیان طرح ملی مسکن، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از وام ودیعه استفاده نمایند

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرنگاران: معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، گفت: با توجه به اینکه فرم ج افرادی که در طرح اقدام ملی ثبت نام نموده اند تا زمانی تحویل دریافت مسکن، همچنان سبز است، بنابراین متقاضیان طرح اقدام ملی نیز از تسهیلات مسکن بهره مند خواهند شد.

خبری مهم برای متقاضیان طرح ملی مسکن، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از وام ودیعه استفاده نمایند

جهت دریافت خدمات مدل آلاچیق باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش تور تایلند ارزان به نقل از فارس، محمود محمودزاده، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، ضمن بیان این نکته که طرح اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به منظور حمایت از مستاجران نیازمند طراحی شده است، گفت: شرط سابقه سکونت برای خانوارهایی که در سال های گذشته در تهران ساکن بوده اند و در سال های اخیر به شهرهای مجاور نقل مکان نموده و سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا را ندارند، اعمال خواهد شد و این متقاضیان در صورت کسب سایر شرایط، مشمول دریافت تسهیلات ودیعه مسکن خواهند بود.

*امتیاز وام ودیعه تا 1 سال در اختیار مستاجران قرار می گیرد

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، در تشریح این نکته که آیا وام ودیعه مسکن به مشمولان طرح اقدام ملی مسکن نیز تعلق می گیرد یا خیر، گفت: با توجه به اینکه فرم ج افرادی که در طرح اقدام ملی ثبت نام نموده اند تا زمانی تحویل دریافت مسکن، همچنان سبز است، بنابراین متقاضیان طرح اقدام ملی نیز از تسهیلات مسکن بهره مند خواهند شد.

وی، در بیان راهکارهای مد نظر وزارت راه و شهرسازی در شرایط خاص نظیر فسخ پیش از موعد قرارداد، اضافه کرد: وام ودیعه مسکن تا یکسال نزد موجر باقی خواهد ماند اما در شرایطی که شاهد فسخ پیش از موعد قرارداد اجاره باشیم، مبلغ این وام در اختیار مستاجر قرار گرفته و او می تواند تا بازه زمانی یک سال از این مبلغ برای انعقاد قرارداد اجاره جایگزین بهره مند گردد.

*فرم ج مشمولان وام ودیعه قرمز نخواهد شد

محمودزاده، در پاسخ به این سوال که مبلغ تسهیلات به حساب کدام طرف قرارداد اجاره واریز می گردد، گفت: امتیاز تسهیلات اجاره به نام مستاجر صادر می گردد اما مبلغ آن به حساب موجر واریز خواهد شد.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، در انتها توضیح داد: متقاضیان دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن باید دارای فرم ج سبز باشند (تا به امروز از تسهیلات یارانه دار دولتی در حوزه ساخت و خرید مسکن استفاده ننموده باشند) اما فرم ج افرادی که از تسهیلات ودیعه مسکن استفاده نمی نمایند، قرمز نمی گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1188

به "خبری مهم برای متقاضیان طرح ملی مسکن، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از وام ودیعه استفاده نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری مهم برای متقاضیان طرح ملی مسکن، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از وام ودیعه استفاده نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید