روسیه: رزمایش آمریکا و ژاپن را با دقت زیر نظر داریم

به گزارش تور تایلند ارزان، سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور با دقت رزمایش بین آمریکا و ژاپن نزدیک مرزهای روسیه را زیر نظر دارند.

روسیه: رزمایش آمریکا و ژاپن را با دقت زیر نظر داریم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه در رابطه با رزمایش نظامی ژاپن و آمریکا برگزار گشت گفت، روسیه رزمایش نظامی ژاپن و ایالات متحده را برای تامین امنیت مرزهای خود زیر نظر دارد.

به گزارش خبرگزاری تاس ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: ما نمی توانیم به حجم بی سابقه حضور نیرو در قلمروی ژاپن توجه نکنیم. ما رزمایش در جزیره هوکایدو، نزدیک مرزهای روسیه را زیر نظر داریم . روسیه بر امنیت مرزهای خاور دور تاکید دارد.

تلویزیون ان اچ کی ژاپن هم اعلام کرد که بیش از 3 هزار پرسنل نظامی در این رزمایش شرکت دارند.

تحلیلگران بر این باورند که هدف از این رزمایش نشان دادن هماهنگی نزدیک نظامی بین دو کشور در تقابل با روسیه و جین است. قرار است این رزمایش تا یک هفته دیگر ادامه یابد. به گفته مقام های آمریکایی، ایالات متحده و ژاپن نیاز دارند که به فوریت یک سازوکار اشتراک سه جانبه با تایوان را به منظور تبادل اطلاعات در مورد تحرکات نیروی هوایی و دریایی چین به وجود آورند.

مرکز کنترل دفاع ملی روسیه چندی قبل اعلام کرد که یک فروند جنگنده روسی سوخو-30 این کشور یک هواپیمای گشتی نیروی هوایی ژاپن را بر فراز دریای ژاپن و دریای اوخوتسک رهگیری کرد.

مرکز کنترل هوا فضای روسیه اعلام کرد که هواپیمای گشت زنی ژاپنی OP-3C را که از طریق آبهای دریای اوخوتسک و دریای ژاپن در حال نزدیک شدن به مرز روسیه بود، شناسایی کرد. در پی اعلام سامانه های راداری روسیه مبنی بر رویت یک هدف هوایی که قصد نزدیک شدن به مرزهای این کشور را دارد یک جنگنده سوخو-30 شرق روسیه به منظور شناسایی و دفع هدف به سرعت راهی ماموریت شد.

مرکز دفاع ملی روسیه با اشاره به بازگشت جنگنده روسی به پایگاه خود بعد از انجام پیروز این ماموریت افزود که این پرواز با رعایت دقیق قوانین بین المللی هوایی انجام شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1897

به "روسیه: رزمایش آمریکا و ژاپن را با دقت زیر نظر داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: رزمایش آمریکا و ژاپن را با دقت زیر نظر داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید